В Україні – черговий «шпигунський скандал»: Луценко вимагає відставки Холодницького

Голова САП нібито «зливав» інформацію про заплановані обшуки і тиснув на посадовців

Генеральний прокурор Юрій Луценко просить Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів розглянути питання про звільнення з посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Керманич НАБУ Артем Ситник заявляє, що його колега із САП «зливав» інформацію про заплановані обшуки і тиснув на посадовців.


«У рамках кримінального провадження, яке розслідується спільною групою ГПУ та НАБУ за здобутими в ході слідства фактами, які належно розсекречені, до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів за підписами Генерального прокурора та директора Національного антикорупційного бюро сьогодні направлені дисциплінарні скарги про вчинення керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким дисциплінарних проступків», – написав Луценко у Facebook.


«В своєму поданні прошу КДКП розглянути питання зняття Н.Холодницького з посади заступника Генпрокурора – керівника САП», – заявив Генпрокурор.


У рамках кримінального провадження, яке розслідується спільною групою ГПУ та НАБУ за здобутими в ході слідства фактами,…


Gepostet von Юрій Луценко am Freitag, 30. März 2018Тим часом директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що Назар Холодницький «зливав» інформацію про заплановані обшуки і тиснув на посадових осіб. Про це нібито свідчать дані записів «жучків» у кабінеті керівника САП.


«По-перше, мова йде про злив інформації про заплановані обшуки тим людям, у яких ці обшуки повинні були проводитися. По-друге, про тиск на певних посадових осіб для ухвалення ними певних рішень», – каже глава НАБУ.


За його словами, тиснув Холодницький, перш за все, на прокурорів.


«Є прокурори, які хочуть нормально працювати, але особи, які обіймають адміністративні посади в САП, не дають їм цього робити. Прокурор приносить «наверх» проекти підозр, але замість розгляду отримує наганяй, і справа гальмується», – розповів Ситник.


Він розповів також, що на записах йдеться про тиск на суд для ухвалення незаконних рішень, зокрема, щоб суд не розглядав клопотання детективів НАБУ про проведення обшуку в «особи, яка є другом Холодницького».


Крім того, повідомляє директор НАБУ, зафіксовано підбурювання Холодницьким свідка до дачі неправдивих показань.


«Це лише короткий перелік того, що зафіксовано на цих записах», – зазначає Ситник.


За його словами, зокрема мова йде про справу Геннадія Труханова та розкрадання коштів чиновниками мерії Одеси; про квартиру-хабар для в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун; про справу фірми «Золотий мандарин», яку пов’язують з нардепом Логвинським; про розслідування, пов’язані з е-деклараціями топ-чиновників; про розслідування, пов’язані з бізнес-інтересами власника великого агрохолдингу (два останніх випадки стосуються колишньої глави НАЗК Наталії Корчак і голови ради директорів агрохолдингу Ukrlandfarming Олега Бахматюка).


Також, заявляє директор НАБУ, Холодницький гальмував справу щодо переуступки боргу приватної компанії за електроенергію, поставлену «Черкасиобленерго» промисловим споживачам, і одну зі справ про закупівлі палива для «Укрзалізниці».


«Складно уявити, що б ми могли почути, якби записи велися не чотири тижні, а чотири місяці», – зазначив глава Бюро.


За словами Ситника, зміст розмов у кабінеті керівника САП є підставою для притягнення його як до кримінальної, так і до дисциплінарної відповідальності.


«Питання про кримінальну відповідальність і повідомлення про підозру – у цьому випадку в компетенції Генеральної прокуратури», – зазначив він.


У свою чергу, голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький дав зрозуміти, що не збирається миритись зі звинуваченнями генпрокурора Юрія Луценка.


«Будемо захищатись», – заявив він у коментарі Українській правді.


Нагадаємо, раніше стало відомо, що НАБУ і Генпрокуратура кілька тижнів прослуховували кабінет антикорупційного прокурора Назара Холодницького. «Жучки» нібито були прикріплені до стінки акваріума.


Як пише Українська правда, наразі незрозуміло, як функціонуватиме САП і НАБУ у разі звільнення Холодницького. Керівник САП погоджує підозри вищим посадовим особам та визначає прокурорів на провадження НАБУ. Але процесуально він це робить як заступник Генерального прокурора. Тому будь-хто з його заступників, навіть у статусі в.о. керівника САП, не зможе виконувати функції заступника генерального прокурора. Крім того, керівника САП не може замінити будь-який інший заступник генпрокурора. Фактично, єдиною процесуальною фігурою, яка може замінити Холодницького, залишається особисто глава ГПУ Юрій Луценко. Але йому законом напряму заборонено втручатись у роботу САП.


При цьому директор НАБУ Артем Ситник запевняє, що Луценко не зможе встановити контроль над процесами в САП.


«У нього немає для цього повноважень. У керівника САП є двоє заступників. Перший заступник на період проведення конкурсу на посаду керівника виконуватиме його обов’язки. Я не бачу тут проблеми», – сказав він в інтерв’ю виданню  Дзеркало тижня.


«Єдині повноваження, які будуть у Генерального прокурора на період проведення нового конкурсу, – це призначення конкретного прокурора з числа прокурорів САП у конкретних кримінальних провадженнях», – додав Ситник.


Директор НАБУ зазначив, що Генпрокурор не може його не призначити, оскільки це формальні адміністративні дії. За його словами, всі інші рішення у справі вже ухвалює сам призначений прокурор.#Луценко, #НазарХолодницький, #Ситник
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/v-ukrayini-chergovy-j-shpy-guns-ky-j-skandal-lutsenko-vy-magaye-vidstavky-holodny-ts-kogo/

Коментарі