Святослав Стеценко: Чому в Україні нікому не потрібна бойова підготовка за стандартами НАТО 

Святослав Стеценко, військовий експерт

Прочитав повідомлення МОУ про те, що ще одна батальйонна тактична група пройшла підготовку з інструкторами НАТО. Це дуже приємно, що наші друзі з НАТО витрачаються на підготовку нашого війська. І вчать вони гарно.


Халепа тут знаєте в чому? В тому, що більшості з попередньо навчених батальйонних тактичних груп і батальйонів вже нема. Ось так просто нема. Люди, які проходили таку підготовку, є. Частина з них ще служить, в різних частинах, а не в складі тих підрозділів, з яким проходили підготовку. Частина – вже в запасі. А підрозділів, які мають таку підготовку, в їхній структурі і чисельності, з їхнім озброєнням, з штабом, командирами і всім особовим складом, нема. Розбіглися вони, хто куди, і знання, навички, методики ті в них втрачені.


Це так само як з «унікальним досвідом», який мають українці на цій війні. Досвід дійсно унікальний, проте нікому не потрібний. Тому що ніхто не збирається воювати в той спосіб, як ми, ніхто не збирається утримувати своїх солдатів в таких нелюдських умовах, як ми, ніхто не збирається однією рукою воювати проти Московії, іншою робити в ній свій приватний бізнес. Проте навіть цій досвід мають українці, але не українські збройні сили. Ви бачили цей досвід? Ви бачили новітні статути, інші керівні, нормативні, методичні документи, які ґрунтуються саме на цьому досвіді, а не запозичені? Я не бачив. Американські FMи бачу, наші унікальні досвіди не бачу. Натомість вчать війська московитському БАРСу.


Тому що некомплект людей. Тому що звільняються, уходять навчені. Тому що оборонна політика, зокрема комплектування, або хибна (якщо вони там тупі) або свідомо ворожа (якщо вони там розумні). Тому що військо, яке стримує більш сильного ворога на своїй землі, не може комплектуватися заробітчанами, воно потребує патріотів. А патріотична війна якось поганенько сполучається з роттердамами плюс, мальдивами і смедючими псами у владі і біля влади, для яких вороги всі, хто не прислуговує мародерам.


Джерело: Святослав Стеценко#бойовийдосвід, #війна, #НАТО, #патріоти
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/svyatoslav-stetsenko-chomu-v-ukrayini-nikomu-ne-potribna-bojova-pidgotovka-za-standartamy-nato/

Коментарі