Кирилиця чи латинка: лідер «Свободи» прокоментував ініціативу Клімкіна (відео)

Лідер «свободівців» вважає, що влада просто хоче відволікти увагу українців від злободенних проблем

Коли міністр МЗС починає порушувати тему про використання в Україні латиниці разом із кириличною абеткою, це говорить лише про одне – це спроба влади напередодні виборів відволікти увагу громадян від злободенних проблем. Таку думку висловив лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок, коментуючи нещодавню ініціативу міністра Павла Клімкіна.


На його думку, кирилиця чи латинка – «це філософська тема, яка ще не має ані розуміння, ані аргументів в суспільстві».


«У нас немає проблеми із мовою, – каже лідер націоналістів. – У нас є політики, які експлуатують ці теми для того, щоби отримати якісь певні дивіденди, спекулюючи на внутрішніх почуттях людей. Мовна тема очевидна в усьому світі: є державна мова, а в побуті говори, якою хочеш».


Олег Тягнибок зазначив, що тема переведення української мови на латиницю має стати предметом тривалих дискусій науковців, філософів, політологів, громадських активістів, соціологів тощо.


«Особисто я не в захваті. За своїм переконанням я є традиціоналістом. Для мене українська традиція (…) в тому числі наш шрифт, це певні символи, які давали можливість збереги нас як націю (…) Я вважаю, що це частина нашого українського національного обличчя, нашої української ідентичності», – зазначив він.


Щодо ініціативи глави МЗС Павла Клімкіна, то Тягнибок прокоментував її так: перехід на латиницю – це не крок від Росії, кроком від Росії має стати розірвання дипломатичних стосунків. І на цьому має зосередитись зовнішньополітичне відомство.


«Для мене Європа – великий квітник, в якому кому багато красивих, кольорових квітів. І Україна там – найкрасивіша квітка, але вона не схожа на жодну іншу. Оце для націоналіста бачення Європи. Європа вільних націй. Тому нам треба зберегти свою ідентичність, своє національне обличчя. Наш шрифт, наша буква «є», наша буква «ї» … цю нашу особливість навпаки треба пропагувати», – резюмував Олег Тягнибок.Як повідомляв Інформаційний Акцент, у столиці відбудеться марш «За українське майбутнє без олігархів!». В акції візьмуть участь представники «Свободи», «Національного корпусу», «Правого сектора», КУН, ОУН, «С-14».


Націоналісти вимагатимуть поставити на голосування у Верховній Раді Антиолігархічний пакет докорінних перетворень, який «витягне Україну з ями корупції, зубожіння, війни».


Марш статує 3 квітня о 10:00 на площі біля стадіону «Динамо» ім. В. Лобановського на вул. Грушевського, 3 в Києві.#ВОСвобода, #кирилиця, #латинка, #Тягнибок
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/ky-ry-ly-tsya-chy-laty-nka-lider-svobody-prokomentuvav-initsiaty-vu-klimkina-video/

Коментарі