У «ДНР» відчули покращення свого добробуту

Мешканці окупованої частини Донеччини вважають, що в Україні рівень життя і добробуту не є вищим, ніж у самопроголошеній «ДНР»

Половина жителів окупованої частини Донецької області вважає, що рівень життя і добробуту в самопроголошеній «Донецькій народній республіці» такий самий, які і на території, підконтрольній Києву. Про це свідчить дослідження, що йгого провів український офіс міжнародного дослідницького агентства IFAK Institut на замовлення Міністерства інформаційної політики України.


Зокрема, показовими є оцінки щодо цін на продукти харчування. Якщо в 2016 році 58% респондентів з окупованих територій відповідали, що ціни кращі в Україні, то в 2017 році так вважали вдвічі менше – 26%, ще 64% вважали, що немає жодної різниці (у 2016 році – 30%).


На підконтрольних Києву територіях Донеччини також погіршились оцінки рівня життя, добробуту, цін на продукти харчування, можливостей знайти роботу, рівня медичного забезпечення. У середньому майже на 10% зменшилась кількість громадян, які вважають, що рівень цих можливостей є вищим в Україні, ніж на окупованій частині. І збільшилася кількість тих, хто вважає, що різниці між підконтрольною та окупованою частинами регіону в рівні життя за різними показниками немає.


Найбільше погіршились оцінки щодо можливості знайти роботу: у 2016 році 63% опитаних вважали, що в Україні вони кращі, а в 2017 році так відповіли 53%. Рівень медзабезпечення у 2016 році 49% жителів вільних територій вважали вищим в Україні, а в 2017 році – 34%.


На підконтрольній Києву частині області майже вдвічі зменшилась кількість людей, які вважають судово-правову систему в Україні кращою, ніж на окупованій території (з 51% до 26%).


При цьому у жителів підконтрольної уряду частини області превалюють невпевненість у майбутньому (50%), розчарування (34%) й тривога (33%), а на окупованій частині Донеччини переважає надія на майбутнє (51%), хоча близько третини відчувають невпевненість у майбутньому (36%) і тривогу (31%).


Більшість жителів окупованих територій боїться відновлення активних бойових дій – 81%, зниження рівня життя – 40% (безробіття, відсутність постійних доходів, пенсій тощо). На третьому місці страх імовірного заморожування конфлікту – 35%.


Найбільшими страхами для жителів підконтрольних територій є відновлення бойових дій – 60%, зниження рівня життя – 53%. На третьому місці серед страхів – бездіяльність судово-правової системи і беззаконня – 24%.

Читайте: В ОРДО побільшало симпатиків незалежності


Опитування проводили у грудні 2017 року методом особистого інтерв’ю. Вибірка на окупованій території Донецької області – 600 респондентів (гранична похибка +-4,01), а на підконтрольній Києву – 705 (гранична похибка +- 3,77%).


Аналогічне опитування щодо особливостей свідомості й ідентичності жителів підконтрольних Україні та окупованих територій Донецької області проводили з 30 травня до 13 червня 2016 року.#опитування, #ОРДО, #рівеньжиття
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/u-dnr-vidchuly-pokrashhennya-svogo-dobrobutu/

Коментарі