Шість партій купували голоси на виборах в ОТГ

За даними КВУ, виборцям роздавали гроші, квитки на концерти, комбікорм, курчат, алкоголь, дрова, продуктові набори

В Україні 29 квітня відбулися вибори до територіальних громад. У Комітеті виборців заявили, що одразу шість політичних партій займалися підкупом виборців. Про це повідомив голова КВУ Олексій Кошель, передає Громадське


За його словами, лідерами з підкупу виборців стали ВО «Батьківщина» та Аграрна партія.


«Трохи менше – в Радикальної партії. По одному випадку підкупу є в Блоці Петра Порошенка та Самопомічі», – розповів Кошель.


Поліція порушила три кримінальних провадження за фактом підкупу виборців. Двох організаторів затримали на Харківщині, також викрито схему в Одеській області.


За даними КВУ, виборцям роздавали гроші (від 300 до 600 грн), квитки на концерти, комбікорм, курчат, алкоголь, дрова, продуктові набори.


За даними організації, серед інших порушень, що їх зафіксували під час виборів, – відкриття дільниць із запізненням, незаконна агітація в день виборів, голосування виборців за межами дільниць, порушення таємниці голосування, підвезення виборців до дільниць.


Як повідомляв міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, 29 квітня перші вибори відбулися в 40 об’єднаних територіальних громадах. Вибори проходили у 4 міських, 14 селищних, 22 сільських ОТГ у 17 областях.


Після проведення виборів 29 квітня загалом в Україні існуватимуть 705 ОТГ.


Нагадаємо, Кабмін запропонував карати виборців, які віддають свій голос за винагороду, терміном до двох років позбавлення волі. Тих, хто намагається підкупити виборців або змінює виборчі документи, пропонують позбавляти волі на строк до шести років.#КВУ, #ОТГ, #підкупвиборців
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/shist-partij-kupuvaly-golosy-na-vy-borah-v-otg/

Коментарі