Україна отримає нову програму МВФ не раніше 2020 року

Яків Смолій вважає, що нова програма продублює ті умови, які Україна не виконала в рамках діючих зобов’язань

Через заплановані на 2019 рік парламентські та президентські вибори Україна зможе претендувати на нову програму з Міжнародним валютним фондом не раніше 2020 року. Про це повідомив журналістам голова НБУ Яків Смолій, передає УНІАН.


«У період виборів МВФ нових програм не розглядає. Тому наступного року нам не варто чекати нової програми. Я думаю, що це може бути 2020 рік, якщо буде така потреба», – зазначив керманич центробанку.


За його словами, нова програма продублює ті умови, які Україна не виконала в рамках діючих зобов’язань.


«Я вважаю, що так. Потрібно повернутися до перегляду тих зобов’язань, які Україна брала на себе», – додав Смолій.


При цьому він підкреслив, що виконання цих умов важливо не для отримання траншів МВФ.


«Без цих реформ неможливе подальше економічне зростання», – пояснив голова НБУ.


Як повідомляв Інформаційний Акцент, Яків Смолій також зазначав, що Національний банк може вдатися до жорсткої монетарної політики і запровадження деяких валютних обмежень в разі посилення інфляційного тиску, якщо Україні не вдасться отримати черговий кредитний транш Міжнародного валютного фонду.


Нагадаємо, наприкінці квітня перший заступник голови МВФ Девід Ліптон озвучив головні умови для перегляду програми співпраці України з Міжнародним валютним фондом. Зокрема, йдеться пр створення Антикорупційного суду, покращення фінансового стану НАК «Нафтогаз України» та нормалізація бюджетної політики.


Водночас експерти міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings наголошують: п’ятий транш кредиту Міжнародного валютного фонду на суму 1,9 мільярда доларів, який Міністерство фінансів розраховує отримати в травні-червні поточного року, може стати останнім для України до 2020 року.#МВФ, #НБУ, #Смолій
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/ukraina-otrymaie-novu-prohramu-mvf-ne-ranishe-2020-roku/

Коментарі