У Москві не дозволили проводити акцію на підтримку Сенцова

14 травня Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Політв’язень голодує вже 18-тий день

Влада Москви відмовилась дати дозвіл на проведення акції в підтримку незаконного засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова, який голодує вже 18-й день поспіль. Про це у Facebook повідомила організатор акції, російська письменниця Аліса Ганієва.


Міжнародну акцію в підтримку Сенцова планували провести 2 червня. Проте влада російської столиці не погодила проведення заходу, пославшись на порушення прав та інтересів москвичів, які не братимуть участі в акції.


Ганієва уточнила, що жодної альтернативи активістам не запропонували, тому акцію планують провести попри заборону.Як повідомляв Інформаційний Акцент, 14 травня Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають у російських в’язницях. Адвокат передав слова політв’язня: «Або я помру в колонії, або мої умови будуть виконані».


Ще один бранець Кремля – українець Олександр Кольченко – пізніше заявив, що також готовий оголосити голодування, щоби підтримати вимоги режисера Олега Сенцова про звільнення українських політв’язнів.


25 травня російські правозахисники і громадські діячі закликали президента Франції Еммануеля Макрона стати посередником між Росією та Україною щодо долі незаконно ув’язненого українського режисера Олега Сенцова.


21 травня понад 130 російських діячів науки і культури виступили із заявою з вимогою звільнити незаконно ув’язненого українського режисера, кримчанина Олега Сенцова, який оголосив безстрокове голодування.


29 травня в управлінні Федеральної служби виконання покарань Росії заявили, що незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов почав отримувати підтримувальну терапію.


Читайте: Захід почне кампанію зі звільнення політв’язнів, якщо Сенцов помре#Москва, #ОлегСенцов, #українськіполітвязні
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/u-moskvi-ne-dozvolyly-provodyty-aktsiiu-na-pidtrymku-sentsova/

Коментарі