Олександр Солонько: Про черговий рейд проти незаконної торгівлі алкоголем (відео)

Політичний аналітик Олександр Солонько

ОТРУТА НЕ ЛИШЕ ОТРУЮЮЄ ТИХ, ХТО ЇЇ ВЖИВАЄ, АЛЕ Й ПСУЄ ЖИТТЯ ОТОЧУЮЧИМ – про черговий рейд проти незаконної торгівлі алкоголем


Проблема алкоголізму і наркоманії дуже стрімко зростає в антирейтингу питань, які викликають найбільше негативу серед киян. Якщо рік-два тому, ця проблема в опитуваннях не піднімалася вище, ніж 4-5 місце, то зараз не опускається нижче, ніж друге чи третє.


Нелегальна торгівля сурогатом стала прибутковим бізнесом для нечистих на руку «підприємців» та їхніх покровителів у різних кабінетах – високих і не дуже. Зиск із цього мають чиновники, правоохоронці та конкретні реалізатори, які ховаються за спинами своїх «кришувальників».


Коли 26 травня активісти ВО «Свобода», ВГО «Сокіл» та профспілки «Студентська Свобода» здійснили рейд проти незаконних розливайок на Новобіличах (Святошинський район), мешканці прилеглих будинків виходили вболівати за нас не менш завзято, ніж в той же вечір дивилися фінал футбольної Ліги Чемпіонів. «Матч» розігрувався між нами з одного боку та «збірною командою», яка складалася із безпосередніх виконавців злочинної діяльності, півдесятка екіпажів поліції та слідчо-оперативної групи, що приїхали рятувати злочинців – з іншого боку.


Буквально в межах кількох десятків метрів тут працює цілих три притони (інакше і не назвеш судячи з контингенту і того, що там відбувається). При цьому, один з них функціонує під прикриттям цілком легального магазину на першому поверсі житлового будинку. Коли сюди зайшли активісти, їм намагалися завадити потрапити до розливайки, закривши вхід до неї, але зрештою нічого не вийшло. Загалом під час рейду було знищено близько півтони незаконного алкоголю. Значну частину з нього складали ті самі сурогатні літри, які продаються за 6-8 гривень/100 грамів, які ми тут само знищували в березні. Тоді деякі відвідувачі буквально їли сніг просякнутий алкоголем. Про минулий рейд можна дізнатися тут:
http://kv.hromady.com.ua/…/nakryly-nal…/


Не зважаючи на посилені заходи безпеки у зв’язку з футболом, рятувати незаконний бізнес, розташований біля приймальні народного депутата Олександра Третьякова (той самий «любий друзь» Ющенка, партнер Порошенка і друг Генпрокурора Луценка) прибуло 5 партрульних екіпажів, а потім і оперативники. За іронією долі, приймальня депутата від влади буквально обліплена такими «закладами». Лише на два житлові будинки їх три. Гадаю, яка ситуація загалом в місті, пояснювати зайве. Хай за мене говорять соціологічні опитування (35 % киян проблема алкоголізму і наркоманії турбують найбільше – опитування передбачало 5 відповідей). Це множиться на питання безпеки. Місцеві мешканці скаржаться, що неможливо дітей до садочків і шкіл спокійно довести через проблеми із постійно п’яними і агресивними відвідувачами розливайок. Власне, з самими відвідувачами ми теж зіткнулися.


Поліцейські, прибувши на місце почали захищати розливайки. Дізнавшись, що в заході беруть участь депутати Київради від ВО «Свобода» Київ Прохор Антоненко та Volodymyr Nazarenko, працівники поліції почали судомно звонити начальтсву. Після «консультацій» пробували затримати Антоненка, проте, не маючи на це жодних законних підстав, відмовлися від своїх намірів після довгої полеміки з активістами та місцевими мешканцями, які стали на захист «свободівців».


Ми прекрасно розуміємо, що люди, які вживають акоголь та неадекватно поводяться, нікуди не подінуться самі по собі. Проте, це не означає, що злочинці при владі можуть довзоляти собі робити бізнес на чужій біді. Потім вони за ці брудні ніде не обліковані та не оподатковані гроші будуть робити вибори, ставити лавочки та фарбувати під’їзди і припрошувати людей голосувати за себе. Щоб потім знову заробляти тіньові гроші та отруювати людям життя.


Детальніше про акцію тут:


http://kv.hromady.com.ua/…/alkogolnyj-…/


Джерело: Олександр Солонько#ВОСвобода, #Київ, #наливайка, #Новобіличі, #ОлександрТретьяков, #ПрохорАнтоненко
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/oleksandr-solonko-pro-cherhovyj-rejd-proty-nezakonnoi-torhivli-alkoholem-video/

Коментарі