Порошенко звільнив свого протеже з посади голови НКРЕКП

Термін повноважень Дмитра Вовка, згідно з планом ротації членів регулятора, закінчився 26 травня 2018 року

Президент України Петро Порошенко звільнив Дмитра Вовка з посади Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Про це йдеться в указі президента №148/2018 від 26 травня, оприлюдненому на сайті глави держави.


«Відповідно до пункту 3 розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», пункту 3 статті 1 Указу Президента України від 23 березня 2017 року № 78 «Про затвердження плану ротації Голови та членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» постановляю: звільнити Вовка Дмитра Володимировича з посади Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», – йдеться у документі.


Нагадаємо, термін повноважень голови Національної комісії, що здійснює регулювання у царинах енергетики і комунальних послуг, Дмитра Вовка, згідно з планом ротації членів регулятора, закінчився 26 травня 2018 року.


Вовк подав документи на участь в конкурсі з відбору двох кандидатів до президії комісії. Однак його заявка була скасована у зв’язку з невідповідністю ключовій вимозі: претендент повинен мати не менше 5 років досвіду роботи в енергетичній сфері, тоді як у Дмитра Вовка було 3,5 року.


Дмитро Вовк був призначений на посаду в.о. голови НКРЕКП в кінці грудня 2014 року. До призначення на цю посаду він не мав досвіду роботи в сфері енергетики. У 2009-2013 роках працював в інвесткомпанії ICU, яка консультувала бізнес-угоди президента Петра Порошенка. З березня 2013 року по грудень 2014 року Вовк працював в Москві в корпорації Roshen, яка належить президенту.


За час каденції Вовка була ухвалена скандально відома формула «Роттердам+», яка, як вважають експерти, генерує надприбуток для теплової генерації, зокрема компанії ДТЕК Ріната Ахметова.


У лютому 2018 року НАБУ порушило кримінальне провадження стосовно зловживань службовим становищем посадових осіб НКРЕКП під час ухвалення регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу «ДТЕК».


У травні стало відомо, що Національне антикорупційне бюро розслідує ще одне провадження відносно ДТЕК. Зокрема, енергохолдинг імпортував із США неліквідне вугілля з підвищеним вмістом сірки (3,33%-3,46%), а у тарифах отримував ціну за формулою «Роттердам+».#ДмитроВовк, #НКРЕКП, #Порошенко
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/poroshenko-zvilnyv-svoho-protezhe-z-posady-holovy-nkrekp/

Коментарі