Дмитро Тимчук: Кремль готує провокації на випадок імовірної автокефалії УПЦ

Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

За інформацією групи «Інформаційний опір», на випадок негативного для Москви рішення щодо Української Помісної Православної Церкви (УППЦ) вже опрацьовуються питання щодо створення загонів самооборони, які будуть розміщуватися на території церков і монастирів УПЦ МП, а також груп провокаторів, які діятимуть з радикально «патріотичних» позицій, для здійснення провокацій та нападів на об’єкти і представників УПЦ МП.


Крім того, за наявною інформацією, для досягнення своїх стратегічних цілей щодо недопущення отримання православною церквою України автокефалії, Москва готова здійснити будь-які заходи – від залякування до фізичного впливу на представників Помісних православних церков, які готові підтримати цю ініціативу.


Так, наприклад, Патріарх всієї Грузії Ілія II займає виважену позицію і не проти надання УППЦ автокефалії. У зв’язку з цим серед вищого духовенства РПЦ вже поширюється інформація про те, що в разі і подальшої підтримки Ілією II процесу надання автокефалії православній церкві України, «його стан здоров’я може різко погіршитися».


У той же час, главі Сербської Православної Церкви Патріарху Іринею, який 23 травня цього року в Москві отримав премію «Міжнародного фонду єдності православних народів», передали 250 тисяч доларів США під виглядом «благодійної допомоги». Також, Сербській Патріархії Москва надасть допомогу в реставрації низки об’єктів.


В обмін на ці преференції Іриней, як вже раніше повідомляв «Інформаційний опір», виступив в Москві з різкою критикою Патріарха Варфоломія в ракурсі його намірів надати автокефалію УППЦ. При цьому, виступ Іринея, як глави однієї з помісних церков, використовується Москвою для тиску на інші помісні церкви російською пропагандою.


Джерело: Дмитрий Тымчук#автокефалія, #ПатріархВарфоломій, #російськапропаганда, #РПЦ, #УППЦ, #УПЦМП
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/dmytro-tymchuk-kreml-hotuie-provokatsii-na-vypadok-imovirnoi-avtokefalii-upts/

Коментарі