РФ готує масштабну кібератаку на День Конституції або День Незалежності України

Хакери впроваджують шкідливе програмне забезпечення у мережі українських компаній

Російські хакери готуються до масштабної кібератаки на Україну. Вони заражають комп’ютери українських банків та компаній енергетичної інфраструктури шкідливим програмним забезпеченням, що забезпечує несанкціонований доступ до них. Наступна атака може відбутися 28 червня – у День Конституції, або в серпні – на День Незалежності. Про це заявив глава кіберполіції України Сергій Демедюк в інтерв’ю Reuters.


За його словами, з початку року поліція виявляє віруси в фішингових листах, відправлених з доменів державних установ, системи яких були зламані, і підроблені веб-сторінки, що імітують реальні сайти державних органів.


Демедюк повідомив, що, намагаючись уникнути виявлення, хакери впроваджують шкідливе ПЗ у мережі компаній, розбивши його на окремі файли.


«Аналіз вже виявленого шкідливого ПЗ і націленість атаки на Україну свідчать про те, що все це готується на певний день», – сказав він.


Демидюк додав, що українська поліція працює з НАТО та іноземними урядами, зокрема британським та американським, для виявлення хакерів.


«Все, що ми бачимо, все, що ми перехопили в цей період: 99 відсотків слідів ведуть до Росії», – наголосив він.


Як відомо, Київ звинувачує Росію в організації великомасштабних кібератак в рамках «гібридної війни» проти України. Деякі напади збігались з великими українськими святами.#гібриднавійна, #кібератака, #російськіхакери, #росія
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/rf-hotuie-masshtabnu-kiberataku-na-den-konstytutsii-abo-den-nezalezhnosti-ukrainy/

Коментарі