Брюссель припиняє переговори про членство Туреччини в Євросоюзі

Заява Ради ЄС була оприлюднена через два дні після перемоги Реджепа Тайїпа Ердоґана на виборах президента

Переговори про вступ Туреччини до Європейського Союзу припинені. Так само на паузі робота зі зміцнення митного союзу Анкари і Брюсселя. Про це свідчить підсумкова заява Ради ЄС, що її оприлюднили 26 червня в Люксембурзі, повідомляє Deutsche Welle.


«Туреччина все більше віддаляється від Європейського Союзу. Тому переговори про приєднання Туреччини фактично зайшли в глухий кут», – йдеться у документі.


Заяву зробили через два дні після перемоги турецького президента Реджепа Тайїпа Ердоґана, який отримав підтримку в 52,5% голосів виборців на виборах глави держави.


ЄС критикує Туреччину через відхід від верховенства закону в країні, ситуацію з правами людини та свободою вираження думок, переслідування журналістів, правозахисників і вчених.


Попри жорсткі звинувачення на адресу Анкари, вимоги Австрії про офіційне припинення переговорів про вступ Туреччини в Євросоюз не підтримали. У підсумкову заяву увійшло лише формулювання про те, що прогрес може бути досягнутий лише після істотних змін у політиці керівництва Туреччини.


Одна з причин, чому за Анкарою поки зберігається статус кандидата на вступ – це угода з ЄС з питань біженців. За досягнутими домовленостями, Євросоюз вже виплатив Туреччині три з обіцяних шести мільярдів євро.#ЄС, #Ердоган, #Туречччина
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/briussel-prypyniaie-perehovory-pro-chlenstvo-turechchyny-v-ievrosoiuzi/

Коментарі