Шалений липень: Погода побила 118 світових рекордів

Європейська теплова хвиля, найбільш імовірно, пов’язана з глобальними змінами клімату, які спричинені людством

Згідно з інформацією Національного управління океану та атмосфери, щонайменше 118 історичних рекордів температур були встановлені цього місяця по всьому світу. Про це повідомляє Голос Америки.


Температура в Японії цього тижня досягла 41 градуса, найвищої позначки в історії. Рекорди були зафіксовані у штатах США Массачусетс, Мен, Вайомінґ, Колорадо, Ореґон, Нью-Мексико та Техас.


Зазвичай прохолодні Норвегія, Швеція та Фінляндія відчули температури, яких вони ніколи не знали раніше – вище 32 градусів.


Крім того, Європа постраждала від найбільш смертоносної лісової пожежі за більш ніж століття, а на заході США одна з найбільших пожеж спалила десятки будинків і змусила евакуювати щонайменше 37 тисяч осіб у Каліфорнії. Цього тижня зливи викликали повені на сході США.


«У нас тепер є дуже серйозні докази того, що глобальні зміни клімату збільшили імовірність екстремальних ситуацій, зокрема ідеться про спеку та сильний дощ. Ми вважаємо, що глобальні зміни клімату збільшили шанси рекордних температур на більш ніж 80% планети і збільшили шанси рекордних подій, пов’язаних з дощем, приблизно на половині планети», – підкреслив дослідник клімату Стенфордського університету Ноа Диффенбау.


Зміна клімату робить світ теплішим через накопичення газів від спалювання викопного палива, такого як вугілля та нафта, та інших видів діяльності людей. Експерти стверджують, що повітряний струмінь, який диктує погоду в північній півкулі, поводиться дивно, застрягаючи в певних місцях тижнями, серед яких Європа, Японія та західні штати США.


Результати дослідження, оприлюднені європейськими вченими 27 липня, вказують, що європейська теплова хвиля, найімовірніше, пов’язана з глобальними змінами клімату, які спричинені людством. Ці висновки ще не були підтверджені іншими вченими.


Читайте: Через аномальну спеку в Канаді загинуло понад 50 осіб#негода, #рекорд, #спека, #температура
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/shalenyj-lypen-pohoda-pobyla-118-svitovykh-rekordiv/

Коментарі