Валерій Пекар: Розшарування населення в Україні й надалі поглиблюватиметься

Підприємець, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи, співзасновник проекту «Нова Країна» Валерій Пекар

Українці зубожіють. Це факт, підтверджений незалежними дослідженнями.


Українці багатіють. Це факт, в якому можна пересвідчитися наочно, не треба і досліджень.


Що відбувається?


Очевидно, відбувається подальше розшарування населення. Україна має порівняно невеликий рівень розшарування, як для відсталої країни, що намагається здійснити модернізацію. Так, у нас є купка надбагатих, але у нас тонкий прошарок середнього класу і незначна кількість «середнього плюс».


Розшарування буде поглиблюватися. Спроба більше забирати у заможних, щоби віддавати незаможним, провалиться, як і всі подібні спроби у відсталих країнах. Лише там, де середній клас чисельно переважає (йдеться не лише про добробут, а й про цінності), можливі масштабні перерозподіли. Тонкий прошарок молодого середнього класу у бідній країні, поки сам не застановився, не буде віддавати – ухилятиметься, емігруватиме, робитиме все, що завгодно, бо вважатиме масштабний перерозподіл несправедливим.


Вихід полягає у швидкому піднятті всієї економіки – саме це єдиний можливий спосіб боротьби з бідністю. Так, при цьому буде більше багатих – але ж ви, сподіваюся, пам’ятаєте анекдот про онуку декабриста.


Джерело: Валерій Пекар#економіка, #розашаруваннянаселення, #українці
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/valerij-pekar-rozsharuvannia-naselennia-v-ukraini-j-nadali-pohlybliuvatymetsia/

Коментарі