Заборонена Компартія досі активно працює в Україні

Єдина проблема комуністів – вони не можуть брати участь у виборах

Комуністична партія України активно продовжує свою діяльність та досі має свої парторганізації в 22 регіонах нашої держави. Причина – судова колізія. Про це пише Українська правда.


Ще у  2015 році Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Мін’юсту про заборону КПУ, однак комуністи оскаржили це рішення в Апеляційному суді.


Паралельно 46 народних депутатів з колишньої Партії регіонів внесли подання до Конституційного суду України щодо визнання закону про декомунізацію «таким, що не відповідає Конституції».


«Їхнє політичне існування підтверджується і відповіддю Міністерства юстиції на запит «Української правди». Там пояснюють, що судове провадження про заборону Компартії призупинено до рішення Конституційного суду за поданням, яке підписали 46 нардепів», – йдеться в статті.


Через це Компартія продовжує свою діяльність, та досі має свої парторганізації в 22 регіонах України.


«Я – лідер чинної Комуністичної партії України! Якби партія була заборонена, ми могли б існувати? Податківці вимагають від нас щоквартальні звіти. Ми здаємо, вони – приймають», – заявив голова КПУ Петро Симоненко.


Водночас комуністи не можуть брати участі у виборах на підставі дії закону про декомунізацію.


«Партія офіційно не заборонена, адже справа знаходиться в судах. Але в законі України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів» є норма, яка забороняє реєстрацію компартії як суб’єкта виборчого процесу», – пояснив юрист Центру демократії і верховенства права «CEDEM» Максим Хаврат.#КомуністичнапартіяУкраїни, #КСУ, #ПетроСимоненко
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/zaboronena-kompartiia-dosi-aktyvno-pratsiuie-v-ukraini/

Коментарі