Олександр Кочетков: Потрапити до «Нафтогазу» означає забезпечити себе на все життя

Олександр Кочетков, політолог

Ось уже не думав, що почую заперечення проти ліквідації «Нафтогазу України», незалежно від того, хто це запропонував. Тому що «Нафтогаз» – одна із найбільш корупційно генеруючих структур в Україні – і за масштабами, і за схемами. І заперечувати це – або непрохідна безглуздість, або відверте лицемірство.


Вона, між іншим, саме для корупції і створювалася.


1998 року Ігор Бакай, якого з його корпорацією «Республіка» витіснили з газового ринку, підсапував АП Леоніда Кучми. І врешті-решт, був почутий, коли запропонував: оскільки на майбутні президентські вибори 1999 року владі знадобляться гроші, багато тіньових грошей кешем, то він готовий це завдання вирішити. Шляхом створення спеціалізованої структури – «Нафтогазу України», що отримуватиме гроші з газового ринку.


І в період виборів 1999 року було звичайною картиною, коли Ігор Бакай пізно ввечері заходить в АП зі сріблястою валізкою.


Тільки крав він так кострубато, що навіть «регіонал» Микола Азаров, який був біля керма тоді податкової, скаржився Кучмі на тупість Бакая – згадайте записи майора Мельниченка. Що не завадило в майбутньому тим же «регіоналам», які прийшли до влади, красти з «Нафтогазу» настільки ж тупо, як і Бакай – «вишки Бойка», наприклад.


У «Нафтогазі» регулярно були скандали з «крисяцтвом», коли наверх заносили менше обіцяного, і були дорогі подарунки високопоставленим чиновникам в якості «відступного».


А згадайте «руки, які нічого не крали»! Одне з перших призначень Віктора Ющенка – це глава «Нафтогазу» Олексій Івченко, «Льоша-мерседес». Так Ющенко увійшов в «президентський» – газовий – бізнес.


У всі часи, враховуючи нинішні, в «Нафтогаз» призначалися люди, найбільш віддані керівникам країни. І потрапити туди – означає забезпечити себе на все життя – за кілька місяців. Тобто, багатомільйонні премії Андрія Коболєва і Юрія Вітренка – це лише часткова легалізації тих тіньових грошей, які там піднімають. І якраз у «Нафтогазі» зберігається зворушлива спадкоємність між владою колишньою і нинішньою.


Ця корупційна прокладка абсолютно не потрібна. Із її функцією координування та іншими функціями раніше справлялося Міненергетики, впорається і зараз.


До речі, оскільки «Нафтогаз» – стовідсоткова державна компанія, то через просте рішення Кабміну там проводиться зовнішній аудит, а потім боргові та інші зобов’язання перед «Нафтогазом» і аналогічні з його боку передаються іншій українській державній структурі, Фонду держмайна, наприклад.


І ніякого послаблення «Газпрому»! Заодно неабияк заощадимо на ліквідації корупційного монстра. І такий підхід стосується не тільки «Нафтогазу», готуйтеся.


Джерело: Олександр Кочетков#НафтогазУкраїни, #Коболєв, #ОлександрКочетков
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/oleksandr-kochetkov-potrapyty-do-naftohazu-oznachaie-zabezpechyty-sebe-na-vse-zhyttia/

Коментарі