Роман Кулик: Закарпаття очолює політик, який у конфлікті з Угорщиною звинувачує Україну

Роман Кулик, молодший лейтенант (хорунжий) у Збройних Силах України

Навздогін темі Закарпаття.


На «Еспресо» вийшла новина, зроблена за мотивами ефіру голови ОДА Закарпаття Геннадія Москаля на «112». Про відео з видачею паспортів в консульстві Угорщини в Берегово. Тоді насторожила «тональність» і натяки голови ОДА:


«Хто виклав відео? Це діючий прикордонник нашої прикордонної служби, який складав присягу і це все записав. Із якою метою він це виклав? Хай з ним розбирається Держприкордонслужба і їхня служба внутрішньої безпеки», – уловили? Суть подій на відео не викликає в нього особливих питань, а от прізвать к отвєту прикордонника він хотів би.


Тому вчора глянув весь ефір, а там подібних реплік навалом. Причому місцями притомні речі, на кшталт заклику прийняти рішення щодо подвійного громадянства і законодавчо утрясти це питання в той чи інший бік. Але при цьому нічого поганого в роздачі паспортів він не бачить, в консультаціях новоспеченим громадянами приховувати паспорти та інструкціях по перетину кордону – теж. За весь ефір жодного критичного слова про угорський уряд чи навіть Сіярто, але повно критики уряду по закарпатських питаннях.


Більше того, Москаль дивується, чому в Міноборони виникла ідея розмістити в Береговому окремий гірсько-піхотний батальйон 128-ї бригади: «Ввести війська на Закарпаття? оголити фронт? для чого? боротися із паспортами?».


Пз*ц. Це каже чиновник, який менше року, але був головою Луганської ВЦА, і не може не розуміти, яким чином відбувається ротація бригад в зоні ООС. Що ніхто не виводить підрозділи 128-ї для розміщення їх на Закарпаття і придушення чогось там чи гонитви за угорськими паспортами. А мова про звичне для останніх років відновлення закинутої інфраструктури. Боже, що за маразм, яке «оголення фронту».


І як голова області, він не може не знати, що це не «введення військ і не створення нових баз – військове містечко було тут здавна, до 2003 року. Ппд 315-й гвардійського механізованого Червонопрапорного ордена Богдана Хмельницького полк (даю повну назву, щоби нагадати, як вдало підчистили назви частин), який входив у 128-у дивізію, яку трансформували у нинішню 128 гірсько-піхотну бригаду.


Мрак.


Наприкінці взагалі звучить якась какофонія: «для чого же вся ця боротьба, я не можу зрозуміти, крики, істерика, шум.


Для чого ми НАВ’ЯЗУЄМО, якщо ми зібралися йти в Європу, ескалація конфлікту на західних кордонах України?» – і це все не про Угорщину, як ви розумієте, це все Україна ескалує. Не будуть рекламувати «112», кому цікаво почути самому чи знайти підтвердження – ефір за 25.09.2018.


Якось «тривожно», м’яко кажучи, що Закарпаття очолює політик, який весь ефір говорить, що в конфлікті з Угорщиною винна Україна і натяками проганяє частину навіть угорських тез про нав’язування мови і «введення військ». Зрозуміло, що він підсів на угорські кредити та інвестиції в Закарпаття, тому не хоче сваритись з ними чи лізти у контри з меншиною.


Але чорт забирай, краще б мовчав і тупо уникав цієї теми, ніж озвучував такі нісенітниці і накидував на МО та прикордонників. Нагнуть матів Супрун – це він може, да, багато ума чи мужності не треба. А де дійсно треба проявити позицію – так або язик в одному місці, або критика України.


Джерело: Роман Кулик#Закарпаття, #Москаль, #РоманКулик
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/roman-kulyk-zakarpattia-ocholiuie-polityk-iakyj-u-konflikti-z-uhorshchynoiu-zvynuvachuie-ukrainu/

Коментарі