Масове отруєння в окупованій Макіївці: жителям радять кип'ятити воду

У КП «Вода Донбасу» дивний запах у питній воді пов’язують із сезонними факторами

Кількість людей, які отруїлися питною водою з-під крана в окупованій Макіївці на Донбасі, вже перевищує сто осіб. Представник уповноваженої з прав людини в Луганській та Донецькій областях Паво Лісянський припускає, що число постраждалих збільшуватиметься.


Тим часом у комунальному підприємстві «Вода Донбасу» дають поради мешканцям Макіївки, як убезпечити себе від отруєння. Зокрема, фахівці рекомендують кип’ятити воду перед вживанням.


За інформацією водопостачальника, дивний запах у питній воді розподільної мережі міста пов’язаний із сезонним масовим розвитком водоростей у вододжерелі – каналі Сіверський Донець-Донбас.


«Це природний процес, спостерігається щороку, як правило навесні і восени, який пов’язаний зі зміною температурного режиму у водоймі. З огляду на аномально спекотне літо цього року розвиток водоростей проходить з посиленою інтенсивністю», – пояснюють у КП «Вода Донбасу».


Ще одним фактором, що впливає на якість води, КП називає зношеність на 80% трубопроводу. Через це вона стає каламутною, змінюється її колір, запах, підвищується вміст заліза.


Що стосується очищення води, то на підприємстві запевняють: питна вода подається після водопідготовки на фільтрувальних станціях відповідно до технологічних регламентів, погоджених із санітарно-епідеміологічною службою.


«Вода Донбасу» повідомила, що відразу ж після отримання звістки про отруєння в Макіївці її фахівці провели відбір проб води в місті і відправили їх на аналіз у міську СЕС. Результати будуть готові 1 жовтня.


Як повідомляв Інформаційний Акцент, жителі Макіївки почали скаржитися на погане самопочуття 25 вересня. У постраждалих – біль в області живота, блювота, озноб, підвищення температури, у важких випадках – виражена інтоксикація та зневоднення. Мешканці міста нарікають на специфічний запах води, яка «смердить хімією і ліками».


Станом на 26 вересня до лікарень через отруєння потрапили 37 дорослих та двоє дітей у віці до 9 років. Зранку 27 вересня стало відомо про ще 4 випадки госпіталізації дорослих людей. Ввечері 27 вересня було відомо вже про 87 постраждалих.


Представник уповноваженого в Луганській та Донецькій областях Павло Лисянський повідомляв, що через відсутність хлору окупанти дезінфікувати воду марганцем. Саме це і стало причиною масового отруєння людей.#КПВодаДонбасу, #Макіївка, #отруєння, #питнавода
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/masove-otruiennia-v-okupovanij-makiivtsi-zhyteliam-radiat-kyp-iatyty-vodu/

Коментарі