Петро Олещук: Політика – це не клоунада старих, втомлених і несмішних клоунів

Політолог Петро Олещук

Про політику і псевдополітику.


Чимала кількість з нас постійно говорить про політику, забуваючи при цьому про те, що політика це, власне, регулятивно-контрольна сфера суспільного життя, що відповідає за оптимальне управління усіма важливими процесами.


Це, власне, і має бути політикою.


Не клоунада старих, втомлених та несмішних клоунів.


Не театралізовані вистави на тему «зубожіння знедоленого народу» або феєрії щодо «покращення життя уже сьогодні», а саме регуляція, контроль, рішення, їх виконання…


На тлі рейтингів, у які включають складені з неіснуючих політиків вигадані партії. На тлі виступів політиків, які говорять те, що їм самим нецікаве, для тих, кому їх слова непотрібні, майже непоміченим пройшло, наприклад, внесення до парламенту такого надважливого документу, як бюджет на наступний рік. За яким ми, власне, цей наступний рік і житимемо.


Даний документ містить багато цікавого. Зокрема, імплементацію деяких положень для когось «довгоочікуваної», а для когось – «багатостраждальної» медичної реформи. Очевидно, даним документом Уряд Гройсмана загалом демонструє підтримку Міністерству охорони Здоров’я.


Отже, що закладено в бюджет.


У 2019 році видатки на медицину буде збільшено до 92,3 млрд грн.


1 млрд грн на лікування хронічних захворювань у межах програми «Доступні ліки».


5,9 млрд грн на безкоштовні ліки в лікарнях та вакцини


Декларується, що завдяки переходу на закупівлі через міжнародні організації вдалось подолати корупцію, що існувала в цій сфері. Крім того, заявлено, що вперше за сім останніх років країна повністю забезпечена вакцинами згідно національного календаря щеплень.


2 млрд грн передбачено на безкоштовну діагностику


Що важливо – у рамках нового підходу про «гроші за пацієнтом» і за направленням «сімейного лікаря».


1 млрд грн виділяється на реформу екстреної допомоги.


Ці кошти мають бути спрямовані на закупівлю нових «швидких» з новим обладнанням, створення сучасних диспетчерських, підвищення зарплат працівникам бригад екстреної меддопомоги, які пройдуть додаткове навчання.


Зміни досить серйозні і важливі. Що в такій ситуації має забезпечити українському суспільству адекватна політична еліта? Очевидно, системне обговорення зазначених у документі пропозицій. Переваги, недоліки, підводні камені. Що виграємо, а що – втратимо. Дискусія має вестися зараз, бо завтра документ вже має бути ухваленим.


Очевидно, відповідальна опозиція має формулювати власні ідеї. І не у стилі «все одно при Брежнєві було краще» або «коли я стану президентом, то в кожному селі працюватиме доктор Хаус», а по суті та змістовно.


Що ще треба обговорити у цій ситуації?


Наприклад, систему реалізації розподілу ліків та всього іншого. Як трапляється, що грошей виділяється все більше, а пацієнти купують все на світі? На яких ланках спостерігається «протікання» та як з ним бути?


Це все лише окремі моменти. Чому про це не говорять? А навіщо? Нам же шоу потрібно. Хто буде читати нудні викладки, якщо завтра наші шоумени скажуть пару банальностей, вдарять один одному по пиці, і всі з радістю за них проголосують, аби через місяць плюватися від свого вибору?


Але пробачте. Політика – не конкурс талантів. Не шоу співаків і не змагання клоунів. Це навіть не ораторський фестиваль. Це регулятивно-контрольна сфера. І регулювати вона буде вас. Навіть якщо формально все це будуть очолювати шоумени.


Джерело: Петро Олещук#медицина, #ПетроОлещук, #реформа
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/petro-oleshchuk-polityka-tse-ne-klounada-starykh-vtomlenykh-i-nesmishnykh-klouniv/

Коментарі