Олексій Дорошенко: Як цього року зростали ціни на пальнеГлава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко

Про вплив пального на вартість продуктів та товарів знають усі. Тому цікаво відстежити зростання за офіційною статистикою цін на бензин, дизель та скраплений газ із початку 2018 року.Так, найбільший стрибок відбувся на скраплений газ – на 11%, або на 1,4 грн за літр. Якщо на початок січня його купували по 12,7 грн, то на кінець серпня вже по 14,1 грн за літр.


Дизельне пальне додало 6%, або 1,5 грн за той же літр. На початок 2018 року літр коштував 25,8 грн, а зараз уже 27,3 грн. Бензин А-95 зріс на 5%, або на 1,4 грн. Зараз середня ціна на АЗС по країні – 29,5 грн, хоча на початок року була 28,1 грн.


Найменше подорожчав бензин А-92 – лише на 4%, або на 1,2 грн. Його середня вартість за даними Держстату на кінець літа становила 28,5 грн за літр, а на початок року він був по 27,3 грн.


Хоча вплив пального не потрібно переоцінювати, оскільки воно складає в середньому 3% вартості продуктів при русі від постачальника до полиць магазинів. А від поля до той же самої полиці воно складає до 10% кінцевої вартості продукту. Хоча і тут різниця велика: в кавунах його частка значно більша, а в ягодах значно менша. Тому зростання вартості палива складає суттєвий, але не визначальний вплив, на загальний рівень вартості продуктів та товарів.

#АЗС, #бензин, #дизель, #зростанняцін, #пальне, #скрапленийгаз
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/oleksij-doroshenko-iak-tsoho-roku-zrostaly-tsiny-na-palne/

Коментарі