Юрій Касьянов: «Новий план» Тимошенко в області оборони і безпеки дуже нагадує «мирний план» Порошенка

Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

Юлія Володимирівна все ж таки чудова жінка. З роками вона стає навіть кращою, як витримане, дороге вино. Вона хороша як жінка, вона сильна як політик, вона досконала як оратор. В українському професійному політикумі вона одна тільки й є справжнім політиком. Петро Олексійович нервово гризе нігті, він проти неї просто хлопчик…


Тимошенко краща за всіх. І одночасно гірша за всіх. Вона наполеглива, переконлива, харизматична. Вона вправно використовує невдоволення, вміло спрямовує ненависть. Вона випромінює впевненість, вселяє в душі нездійсненні надії, сіє майбутнє розчарування. І це розчарування, якщо вона прийде до влади, дуже скоро дозріє, і виявиться раптом, що вона посіяла бурю, яка знесе не лише Тимошенко-президента, але і всю тендітну українську державність. Дуже може бути…


Але повернемося до Юлиного «форуму». Я давно підозрював, а, слухаючи Тимошенко, переконався остаточно, що її «новий план» в області оборони і безпеки – це один в один Петін «мирний план» у варіанті «жити по-новому». Рецептура та ж сама – дипломатія, санкції, зміцнення армії. Може, тільки інгредієнти дещо по-іншому підібрані й трохи інакше замішані, але навіть розкритиковані раніше Юлею «мінські угоди» вона не збирається скасовувати. А замість покійного «Нормандського формату» пропонує «Будапешт +», який підозріло нагадує за формулою ахметовський «Роттердам +».


Юлія Володимирівна справедливо говорить про силу ізоляціоністських тенденцій в світі, говорить про самоусунення Сполучених Штатів з ролі світового арбітра і глобального гаранта миру. І одночасно робить ставку на посилення міжнародного тиску на Росію. З чого це раптом? З чого раптом Штати, які самоусунулися, Європа, яка зміцнює економічні зв’язки з РФ, і ми, які не хочемо за себе воювати, – з чого це і чому це ми всі разом зможемо змусити Росію припинити війну, повернути Донбас і Крим?


Для таких надій немає жодних передумов. Жодної логіки немає. «Будапешт» – фікція, папірець. Жодні санкції працювати не будуть, поки ми самі нарощуємо свій товарообіг з Росією. Жодні міжнародні суди не повернуть нашим громадянам, бізнесу і державі втрачені під час анексії та війни матеріальні й фінансові кошти. Немає жодної альтернативи війні, доки агресор її не зупинить або ми не зупинимо її силою.


Може бути, ЮВТ запропонувала припинити торгівлю з агресором? Ні. Може, вона запропонувала план реального, а не на папері, посилення наших Збройних Сил? Запропонувала змінити недієздатну військову верхівку? Створити таку необхідну нам систему загального військового обов’язку і підготовки резерву? Побудувати ефективний ВПК? Ні, ні і ні. Розкритикувала будівництво казарм та гуртожитків, засудила продаж танків за кордон, пройшлася відносно спецекспортера і пообіцяла підняти зарплату контрактникам.


І анонсувала «воєнний кабінет», який запрацює вже тільки після виборів президента. Взагалі під час її яскравого, безумовно, виступу і спостереження за подальшим «круглим столом» не залишало давно забуте відчуття присутності на комсомольських зборах, де великі партійні дядьки й тітки наставляють нас, молодих і незрілих, на шлях істинний. Чітка режисура, правильні месиджі, шановні гості… А життя немає.


І коли звучала пісня в кінці виступу Юлі та йшов на екранах ролик з фронтових і парадних нарізок, я помітив, що і моє відео з фронту туди потрапило… А багатьох, хто живе і бореться на екрані, вже і в живих немає. І багато ще помруть. Це треба усвідомлювати і говорити людям правду. А не те, що їм хочеться чути. Навіть заради того, щоби виграти вибори. Адже головне – виграти війну.


Джерело: Юрий Касьянов#Роттердам, #Будапешт, #війна, #воєннийкабінет, #Порошенко, #росія, #Тимошенко
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/iurij-kasianov-novyj-plan-tymoshenko-v-oblasti-oborony-i-bezpeky-duzhe-nahaduie-myrnyj-plan-poroshenka/

Коментарі