Росія напала на українські кораблі у нейтральних водах - фотофакт

Згідно з резолюцією Генасамблеї ООН, напад збройними силами однієї держави на морські сили або флот іншої держави є агресію

Російська Федерація атакувала та захопила українські військові кораблі у  міжнародних водах Чорного моря, тобто за межами лінії державного кордону України на морі, що тимчасово не контролюється Україною внаслідок окупації території АРК Крим. Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.


Відомство посилається на координати перебування військових суден «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу» в момент обстрілу та іхнього затримання військовими підрозділами РФ.


«Згідно зі ст. 95 Конвенції з морського права, військові кораблі користуються у відкритому морі повним імунітетом від юрисдикції будь-якої держави, крім держави, під прапором якої вони перебувають», – наголошують у МінТОТ.


У міністерстві також додали, що, згідно з резолюцією 3314 Генасамблеї ООН від 14 грудня 1974 року, напад збройними силами однієї держави на морські сили або флот іншої держави є агресію.


затримані українські військовослужбовці перебувають під захистом Женевської конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року.


«Особи, які організували та вчинили акт агресії та зухвало порушують норми міжнародного гуманітарного права повинні пам’ятати про невідворотність покарання», – резюмували у міністерстві.


Як відомо, 25 листопада в районі Керченської протоки в Чорному морі прикордонні катери ФСБ РФ відкрили вогонь на ураження по корабельній групі ВМС України. В результаті, за даними ВМС, росіяни захопили три кораблі й поранили шістьох українських військовослужбовців.


За даними начальника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка, на захоплених росіянами суднах перебували 23 особи. За даними омбудсмена Росії, у полон потрапили 24 моряка.


27 листопада підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя почав обирати запобіжні заходи для затриманих у Керченській протоці українських моряків.


Президент Петро Порошенко запровадив воєнний стан у 10 областях України терміном на 30 днів. Відповідний указ глава держави підписав 28 листопада.#Керченськапротока, #МінТОТ, #російськаагресія, #РФ
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/rosiia-napala-na-ukrainski-korabli-u-nejtralnykh-vodakh-fotofakt/

Коментарі