Вселенський патріархат затвердив проект статуту Української помісної церкви

Умовою надання Українській церкві Томосу є об’єднавчий собор

Архієрейський синод Вселенського патріархату затвердив проект статуту майбутньої Української церкви. Щоправда, поки Синод не оголосив дату проведення Об’єднавчого собору. Про це свідчить підсумкове комюніке Синоду Вселенського патріархату.


«На тлі попередньо ухваленого рішення Вселенського патріархату надати автокефалію українській церкві і в очікуванні видачі патріаршого і синодального Томосу святий і священний синод розробив конституційний cтатут української церкви», – зазначено в заяві синоду.


Умовою надання Українській церкві Томосу є об’єднавчий собор, дата якого мала бути призначена під час засідання Синоду Константинопольського патріархату.


Об’єднавчий собор є одним із останніх етапів для створення незалежної (автокефальної) православної церкви – на ньому українські православні єпископи мають утворити нову церковну структуру та обрати предстоятеля, і вже він вирушить до Константинополя, щоб спільно служити зі Вселенським патріархом і отримати з його рук Томос.#Вселенськийпатріархат, #ТомоспроАвтокефалію, #церква
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/vselenskyj-patriarkhat-zatverdyv-proekt-statutu-ukrainskoi-pomisnoi-tserkvy/

Коментарі