Олександр Кочетков: Україні слід чекати на сухопутну провокацію РФ 

Олександр Кочетков, політолог

Про воєнний стан на свіжу голову


А тепер давайте розберемося, що це було. Морський інцидент з недоімперією був неминучий. Його програмувала безпорадна позиція нашої влади в Азовському морі – починаючи з ігнорування Кримського моста і закінчуючи доглядом українських судів російськими прикордонниками. Причому позиція РФ була відома: ви перекрили нам воду в Крим, ми перекриємо ваші порти на Азові.


На серйозну ескалацію, при всій агресивності Росії, епізод не тягне – і тому, що в ньому брали участь, в основному, прикордонники, і тому, що наші судна не вели вогонь у відповідь.


Заяви про те, що, мовляв, РФ, вперше не ховаючись, напала на наших військових, є чистою брехнею. Артилерійські обстріли українських військ в південному котлі в 2014 році, які РФ вела зі своєї території, – це безумовний акт агресії. До речі, контрбатарейні радари США передавали нам саме для фіксації, що вогонь вівся з території РФ.


Воєнний стан (ВС), запропонований президентом Порошенком, не містив і не містить НІЯКИХ дій, спрямованих ПРОТИ агресора. Цей ВС взагалі не передбачає військових дій – повний абсурд і профанація (Росія у нас стихійне лихо чи що?)! Зате в президентському указі було повно положень, які різко обмежують права і свободи українців по всій території України. Крім того, ВС надавав чинному Президенту можливість повністю контролювати виборчу кампанію, аж до зняття неугодних йому кандидатів і зміщення термінів голосування.


Запровадження ВС було принципово важливим не лише для президента, а й для всієї верхівки нашої влади. Саме тому в цьому дійстві брав участь весь Кабмін – ми побачили, що і уряд, і Президент перебувають в одному бронекатері, який неабияк качає.


До речі, натяки на те, що може бути запроваджений воєнний стан, пошепки доносилися від керівництва Кабміну ще два тижні тому. Виходить, в Кабміні знали, що РФ влаштує провокацію з нашими судами? Це питання для слідства після зміни влади.


Задумка ПОП про одноосібне правління Україною під виглядом ВС не прокотила. В основному, завдяки жорсткій позиції Заходу – з Петром Порошенко з цього приводу говорили Анґела Меркель і Йенс Столтенберґ (начебто говорила і Марі Йованович – навряд чи США ситуацію проігнорували).


Жорстка реакція Заходу пов’язана не стільки з їхньою відомою «миротворчою» позицією, скільки з тим, що вони побачили у ситуації змову з Владіміром Путіним, а на Путіна вони вже реагують серйозно. Багаторазові консультації Петра Порошенка та Віктора Медведчука напередодні конфлікту на Заході, на відміну від українців, трактують цілком однозначно.


Лідери опозиційних парламентських фракцій (і Олега Ляшка, який приєднався) тому і наполягали на попередніх консультаціях з ПОП, що знали про категоричну вимогу західних лідерів не запроваджувати диктаторський ВС. І хотіли, щоб ПОП або виконав ці вимоги, або у відкриту пішов проти західних партнерів.


У відкриту ПОП поки не ризикнув. У підсумку маємо потенційний військовий стан у прикордонних областях, який запровадять за фактом сухопутної агресії РФ, і тільки на 30 днів. Бонусом пішла постанова Ради про те, що президентські вибори відбудуться 31.03.2019 року.


Але ця відверта невдача Порошенка з його авантюрою зовсім не означає, що можна розслабитися. ПОПу нікуди діватися з колії, яку протоптав для нього Медведчук. Тому нам слід чекати тієї самої сухопутної провокації, яка запускає ВС. І вже очевидно, що мирними і безкровними прийдешні вибори не будуть. А фінансовий сектор вже заштормило.


Джерело: Александр Кочетков#воєннийстан, #Медведчук, #Порошенко, #провокація, #РФ
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/oleksandr-kochetkov-ukraini-slid-chekaty-na-sukhoputnu-provokatsiiu-rf/

Коментарі