Дмитро Тимчук: Як Швейцврія «клацнула по носу» Москву в ОБСЄ

Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Щодо подиву постпреда РФ на засіданні ПР ОБСЄ


У зв’язку з актом агресії РФ проти України в районі Керченської протоки 25.11.2018 року на вимогу Постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні на наступний день після російського нападу було скликано позачергове засідання Постійної ради (ПР) ОБСЄ.


В цілому, виступи були у формулюваннях, властивих Європі. Немов би і підтримали Україну, але дуже обережно:


– «висловлено занепокоєння» через ситуацію в Азовському морі та Керченській протоці;


– «сторони конфлікту» були «покликані утриматися від ескалації», «відмовитися від подальших провокацій» і «вступити в діалог з метою зменшення подальшого загострення ситуації», дотримуватися положень Віденського документа і регіональних заходів щодо зміцнення довіри і безпеки;


– було запропоновано проведення додаткових консультацій «щодо своєчасного і ефективного реагування»;


– СММ і Центру попередження конфліктів ОБСЄ запропоновано розглянути варіанти розширення моніторингу, який в даний час обмежується технічним наглядом прибережної зони Азовського моря.


Загалом, практично все те ж, що ми почули від інших структур ЄС щодо ситуації.


Але тут варто звернути увагу на позицію в ПР ОБСЄ такої країни, як Швейцарія. Зокрема, раніше в українсько-російських питаннях делегація Швейцарії традиційно висловлювалася переважно нейтрально, не підтримуючи жодну зі сторін.


Але не цього разу.


У своїй заяві представник Швейцарії зазначив, що присутність українських кораблів в місці, де була здійснена атака росіян, не могла становити якоїсь загрози для інфраструктури РФ, тому дії РФ незрозумілі.


Крім того, «правове обґрунтування», яке привела делегація РФ, намагаючись прикрити свою агресію поблизу Керченської протоки (статті 19 і 21 Конвенції ООН з морського міжнародного права 1982 року), на думку представника Швейцарії, взагалі не може застосовуватися в даному випадку. Хоча б тому, що жодна з країн ОБСЄ не визнала результатів проведення т.зв. «Кримського референдуму», і вони вважають Кримський півострів українською територією. Навпаки, за його словами, РФ повинна надати пояснення, на якій підставі взагалі проводилися подібні дії військових судів РФ поблизу узбережжя Криму, оскільки країни-учасники не визнають Кримський півострів і прилеглу акваторію частиною території РФ? Цитата: «Чому військові сили РФ діяли таким чином? Необхідне пояснення: діяли вони за наказом або самостійно?».


Постпред РФ був, м’яко кажучи, здивований подібною реакцією Швейцарії.


…Так, у випадку з актом збройної агресії РФ в Азовському морі, на п’ятому році «гібридної агресії» Путіна проти України, ми могли б очікувати від ЄС (насамперед, учасників «Мінського процесу» в особі Німеччини та Франції) більш виразної реакції та більш адекватної оцінки дій Росії.


Однак і той факт, що країни ЄС акцентують в даному випадку увагу на невизнанні цивілізованим світом Криму частиною території РФ, здається, теж показник. Як показником є ​​і клацання по носу Москві від такої нейтральної країни, як Швейцарія.


Джерело: Дмитрий Тымчук#Керченськапротока, #Крим, #ОБСЄ, #російськаагресія, #РФ, #Швейцарія
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/dmytro-tymchuk-iak-shvejtsvriia-klatsnula-po-nosu-moskvu-v-obsie/

Коментарі