Олексій Дорошенко: Як Україна має відповісти на російські санкції

Глава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко

Росія розширила перелік української продукції, імпорт якої буде заборонений. Він складається з продуктів харчування і алкоголю, будівельних і оздоблювальних матеріалів, продукції машинобудування і комплектуючих. За даними російської сторони, імпорт цих товарів з України склав в 2017 році $ 487 млн або 10% всього імпорту.


Якщо говорити про продукцію агросектора, якої торкнулися нові обмеження, то більшість товарних груп і так не поставлялася в РФ. Треба нагадати, що офіційна заборона уряду Росії – це завжди останній крок, якому передує неофіційна заборона Россільгоспнаглядом. Саме цей орган першим зупиняв поставки з України.


Тепер необхідно, щоб економічний блок Кабінету Міністрів України підтвердив або спростував обсяг поставок продуктів і товарів, що потрапили під санкції в 2017 і 2018 роках. Оскільки ще не факт, що це санкції на реальний експорт з України, а не повторення історії з накладенням обмежень на віртуальні активи українських бізнесменів і політиків на території Російської Федерації.


Якщо ж факт реальних санкцій підтвердиться, то наша країна зобов’язана відповісти симетрично, запровадивши заборону на поставки готової продукції, яка ще надходить в нашу країну. Асоціація постачальників торговельних мереж готова внести пропозиції щодо переліку таких товарів. Кабінет Міністрів дуже вибірково підходив до формування списку продукції, яка підпадала під санкції, і тепер настав час зробити рішучий крок.


Треба зазначити, що Україна не давала приводу Росії для продовження торгової війни, оскільки, кажучи воєнною мовою, «вогонь не відкривала».


Джерело: Олексій Дорошенко#Асоціаціяпостачальниківторговельнихмереж, #росія, #Россільгоспнагляд, #санкції
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/oleksij-doroshenko-iak-ukraina-maie-vidpovisty-na-rosijski-sanktsii/

Коментарі