Петро Олещук: На сході України електорат уже визначився зі своїм лідером

Політолог Петро Олещук

Про опитування. Більшість, аналізуючи їх, відзначає лише президентські рейтинги, але парламентські – не менш цікаві та показові.


Схоже, остаточно визначився лідер на Сході, який продовжує залишатися окремим електоральним регіоном (у трьох областях в президентських рейтингах лідирує Бойко, а не Тимошенко). Так от, тут роль лідера перебирає новостворена «Опозиційна платформа «За життя» Рабиновича, «дискваліфікуючи» «Опозиційний блок». Характерно, що в інших нішах («патріотична опозиція», «ліві», «праві») поки що зарано робити такі висновки. Але тут всі рейтинги показують подібне зростання. Зокрема, останнє опитування центру «Софія» вивело їх на друге місце – з 11%.


Інші опитування підтверджують загалом ці цифри. Зокрема, останнє опитування Демініціатив показує понад 9% цієї сили, що суттєво вище за потенційних конкурентів у власній ніші. Очевидно, на «електоральному Сході» ситуація вже визначилася, і це – реальність, яку треба враховувати. У цьому контексті, не забуваємо, що зберігається регіональна прив’язка партій. Партію «Слуга народу» (щоби не ховалося за цим брендом) та Радикальну партію Ляшка підтримують переважно на Півдні та у Центрі, «Опозиційну платформу «За життя!» – на Сході та Півдні, популярність партії Громадянська позиція істотно вища на Заході і в Центрі. Партії Самопоміч, Свобода та «Справедливість» мають переважну підтримку на Заході.


Джерело: Петро Олещук#вибори, #опитування, #ПетроОлещук
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/petro-oleshchuk-na-skhodi-ukrainy-elektorat-uzhe-vyznachyvsia-zi-svoim-liderom/

Коментарі