Американець першим у світі наодинці перетнув Антарктиду (фото)

Останній марш-кидок приблизно в 130 кілометрів зайняв у Коліна О’Бреді 32 години

Американський спортсмен Колін О’Бреді здійснив одиночну подорож Антарктидою, яка тривала 54 дні. Від одного берега до іншого він подолав 1500 км та фінішував 26 грудня. Про це пише liga.net


Таким чином, 33-річний уродженець північного заходу США став світовим рекордсменом: до нього ще ніхто не міг пройти цей шлях без допомоги кайтів. Крім того, таку подорож неможливо пройти в solo-режимі чисто фізично.


Американець подолав найкоротший шлях від одного берега («земляного», а не кромки льодовика біля океану) через Південний полюс до іншого.На початку шляху його санчата зі спорядженням і провіантом важили близько 180 кг, а сам атлет набрав до старту близько 8 кг додаткової м’язової маси, щоби вистачило ресурсів організму.


Найчастіше О’Бреді проходив більше, ніж планував: в середньому по 27-35 км на добу. Лише один раз він зупинився на шляху, коли 29 листопада був змушений ремонтувати лижу.

На фінальному відрізку шляху рекордсмен вразив світову громадськість тим, що в стані втоми і виснаження безперервно йшов 32 години, подолавши за цей час майже 130 км.


На день раніше О’Бреді – 3 листопада – паралельним маршрутом вийшов британець Лу Радд, однак під кінець першого тижня експедиції американець його випередив і витримував розрив приблизно в 1-2 дня шляху до самого фінішу. 49-річний відставний капітан британської армії Радд повинен вийти на кромку шельфового льодовика 28 грудня.#Антарктида, #КолінОБреді
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/amerykanets-pershym-u-sviti-naodyntsi-peretnuv-antarktydu-foto/

Коментарі