Дмитро Тимчук: Російська пропаганда знову «шиє» Україні зв'язки з «ІДІЛ»

Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

На тлі скасування воєнного стану в Україні та чергової істерії Кремля російська пропаганда з посиланням на статтю у виданні The Times британського журналіста Марка Беннеттса, який вже понад 15 років проживає в Москві, почала проводити інформаційно-пропагандистську кампанію і поширювати фейкову інформацію про «зв’язки України та ІДІЛ».


У російських пропагандистських матеріалах вказується, що «самі бойовики-чеченці зі складу українських батальйонів не приховують, що поїхали на Близький Схід добровільно і пройшли підготовку в таборах ІДІЛ». Крім того, як уточнюється кремлівською пропагандою, «терористичне крило» української армії тепер розміщено неподалік Маріуполя.


Пропаганда Кремля вже упродовж 5 років, з початку операції РФ в Сирії, намагається зв’язати Україну та «ІДІЛ» різними способами, а також показати міжнародній спільноті, що наша країна є якимось перевалочним пунктом для цієї терористичної організації в напрямку ЄС, де час від часу ця терористична організація влаштовує теракти. Але всі ці спроби Москви виявилися марними і, навпаки, час від часу факти вказують на роль і участь саме російських спецслужб в діяльності «ІДІЛ» як в Сирії, так і під час терактів в Європі, які, як правило, проходять у дуже потрібні для Москви моменти.


При цьому варто зазначити, що в нинішній інформаційній кампанії російської пропаганди вилізли досить цікаві паралелі та моменти.


Так, 27 грудня російський пропагандистський ресурс МО РФ «Звєзда» опублікував матеріал про «Україну та ІДІЛ» з посиланням на The Times.


Але найцікавіше, що «Звєзда» додатково розмістила в цьому своєму матеріалі коментар добре вже нам відомого по подіях «жовтих жилетів» у Франції Ксав’є Моро – французького політолога, який проживає в Москві, як і автор статті в The Times.


Так того самого Моро, який разом з іншим французом Фабрісом Сорліном розгорнув прапор т.зв. «ДНР» на вулицях Парижа під час протестів «жовтих жилетів», що викликало небувалий інформаційний резонанс і стало одним з епізодів у розслідуванні французької влади про втручання Росії у внутрішні справи Франції. (Https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1827909230671057&id=100003559926167&anchor_composer=false)


Так, за словами Моро: «В Україні діє міжнародна терористична організація, яка може воювати всюди в обмін на зброю або гроші. The Times довели це».


Тоді, під час подій у Франції, група ІС, в силу певних моментів, вказала на можливу причетність цих двох французів до діяльності саме ГРУ та їхню роботу в інтересах цієї російської спецслужби.


Тепер поява Моро на сторінках «Звєзди» з цілеспрямованим пропагандистським коментарем в інтересах Кремля про «зв’язки України та ІДІЛ» лише доводить наше припущення.Джерело: Дмитрий Тымчук#ІДІЛ, #воєннийстан, #Кремль, #Маріуполь, #російськапропаганда, #росія, #терористи
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/dmytro-tymchuk-rosijska-propahanda-znovu-shyie-ukraini-zv-iazky-z-idil/

Коментарі