З фондів Києво-Печерської лаври зникли 10 цінних предметів

Міністерство культури проводило перевірку в період з 21 листопада по 17 грудня 2018 року

З 21 листопада по 17 грудня 2018 року Міністерство культури України провело перевірку стану збереження та умов зберігання культурних цінностей, які обліковувалися у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику – в основному та науково-допоміжному фондах.


Як повідомляє прес-служба відомства, перевірка фондових колекцій, що були передані на постійне зберігання до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври впродовж 1988 – 2000 років, виявила нестачу десяти предметів.


За словами керівника прес-служби Міністерства культури Юлії Даценко, у період з 1988-го по 2000-й роки до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря Української православної церкви), згідно з актами, було передано 829 предметів.


«Перевіркою встановлено наявність та точне місцезнаходження 815 предметів. 14 предметів не виявлено», – заявила Даценко.


Вона додала, що після завершення перевірки представниками монастиря було додатково надано до огляду чотири предмети з числа тих, що не були виявлені.


«Станом на сьогодні відсутніми залишаються 10 предметів, місцезнаходження яких не встановлено. Про це було поінформовано правоохоронні органи», – зазначила представник Мінкульту.


При цьому Даценко зауважила, що комісія дійшла висновку, що умови зберігання культурних цінностей «в основному задовільні».


«З оглянутих предметів 253 відреставровані, 65 потребують реставрації, а 2 з них перебувають в аварійному стані», – перерахувала вона.


Керівник прес-служби міністерства додала, що предмети з числа тих, що не використовуються в релігійних обрядах, за результатами перевірки рекомендовано повернути до державної частини Музейного фонду України.
#КиєвоПечерськаЛавра, #Міністерствокультури
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/z-fondiv-kyievo-pecherskoi-lavry-znykly-10-tsinnykh-predmetiv/

Коментарі