Росію зобов'язали виплатити 10 млн євро за масову депортацію громадян Грузії

Кожен, хто був депортований, повинен отримати по 2 тисячі євро

Європейський суд з прав людини зобов’язав Росію виплатити 10 мільйонів євро за масову депортацію грузинів з РФ у 2006 році. Про це повідомляється на офіційному сайті ЄСПЛ. 


Як зазначається в ухвалі суду, депортація торкнулася щонайменше 1500 громадян Грузії. Таким чином, 10 мільйонів євро повинні бути розподілені між постраждалими.


Так, кожен, хто був депортований, повинен отримати по 2 тисячі євро. Люди, яких незаконно позбавили волі, повинні отримати від 10 тисяч до 15 тисяч євро.


Нагадаємо, у 2006 році в Грузії за звинуваченням у шпигунстві були заарештовані четверо співробітників російського Головного розвідувального управління. Після переговорів, що проходили за посередництва ОБСЄ, арештованих звільнили, вони повернулися у Росію.


На тлі арешту офіцерів ГРУ за звинуваченням в шпигунстві з Росії в масовому порядку почали висилати громадян Грузії, які перебували на території РФ без візи. Всього, за даними Мін’юсту Грузії, тоді російська влада депортувала 4634 людини.#ЄСПЛ, #Грузія, #депортація, #росія
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/rosiiu-zobov-iazaly-vyplatyty-10-mln-ievro-za-masovu-deportatsiiu-hromadian-hruzii/

Коментарі