Експерти зробили неочікуваний прогноз щодо найбільших економік світу в 2030 році

У Топ-10 країн із найвищим ВВП опиняться сім держав, що належать до групи Emerging Markets

Аналітики агенції Standard Chartered Plc прогнозують, що до 2030 року діаметрально зміниться розклад сил у світовому рейтингу найбільших економік світу. Зокрема, серйозно розвинуться економіки держав, які зараз належать до групи ринків, що розвиваються. Про це повідомляє агенція Forsal.


Згідно з прогнозом, до 2030 року в першій десятці країн із найвищим валовим внутрішнім продуктом (ВВП) опиняться аж сім держав, що належать до групи Emerging Markets.


Китай має стати найбільшою економікою світу вже 2020-го. Водночас Індія, імовірно, перевершить США, а Індонезія зайде до першої п’ятірки.


«Наші довготермінові прогнози зростання ґрунтуються на одному ключовому принципі. Участь країн у світовому ВВП повинна наблизитися до їхньої участі у світовій популяції, ВВП per capita через конвергенцію між розвиненими економіками і тими, що розвиваються», – вважає Девід Manna, економіст Standard Chartered.


За оцінкою аналітиків, економічне зростання Індії прискориться до 7,8 % до 2020 року, тоді як темпи зростання китайського ВВП мають сповільнитися до 5 % до 2030-го.


Участь Азії у світовому ВВП, який торік виріс до 28 % із 20 % 2010-го, імовірно досягне рівня 35 % до 2030 року – стільки зараз мають разом Європейський Союз і США.
#StandardCharteredPlc, #Індія, #економіка, #Китай, #США
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/eksperty-zrobyly-neochikuvanyj-prohnoz-shchodo-najbilshykh-ekonomik-svitu-v-2030-rotsi/

Коментарі