Вчені знайшли найдавніший на Землі камінь віком 4 млрд років (фото)

Камінь був запущений у космос, коли астероїд або комета врізалися в приблизно 540-мільйонну планету Земля

У зразках скелі з Місяця, що її привезли на Землю астронавти в 1971 році, знайшли, імовірно, найдавніший існуючий камінь. Про це повідомляє Sciencealert.


«Це надзвичайна знахідка, яка допомагає розфарбувати картину ранньої Землі і вибуху, який змінив нашу планету», – переконаний учений Давид Кринґ з Місячного і Планетарного Інституту.


За даними міжнародної групи вчених, докази того, що скеля була земного походження – це 2-грамовий шматок кварцу, польового шпату і циркону, закладеного в більший шматок скелі під назвою Велика Берта. Ці мінерали рідко зустрічаються на Місяці, але поширені на планеті Земля. Їхній хімічний аналіз показав, що він утворюється в окисленій системі, земних температурах, а не в температурних умовах Місяця.


За словами вчених, він був запущений із Землі близько 4 мільярдів років тому, коли астероїд або комета врізалися в молоду, приблизно 540-мільйонну планету, посилаючи фрагменти порід у космос. Тоді Місяць був утричі ближче до Землі, ніж зараз.


Утворення скелі датується приблизно 4-4,1 млрд років тому. Вона сформувалася під поверхнею планети на глибині близько 20 кілометрів (12,4 миль), де вона залишалася, поки сильний удар не кинув її у космос. Звідти камінь пробився до Місяця, можливо, частково розплавився близько 3,9 млрд років тому. Потім він повернувся на поверхню близько 26 млн років тому, поки кілька десятиліть тому його не знайшли астронавти.#астронавти, #Земля, #Місяць
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/vcheni-znajshly-najdavnishyj-na-zemli-kamin-vikom-4-mlrd-rokiv-foto/

Коментарі