Кияни пропонують встановити у столиці пам'ятник Мазепі

Передусім автор петиції пропонує провести відкритий конкурс і голосування щодо місця встановлення пам’ятника

На сайті Київради з’явилась петиція з пропозицією встановити у столиці пам’ятник українському військовому і гетьману Війська Запорозького Івану Мазепі.


Передусім автор петиції Костянтин Блажчук пропонує провести відкритий конкурс і голосування щодо місця встановлення пам’ятника. При цьому автор одразу ж пропонує не розглядати Бессарабську площу як місце, де міг би знаходитись пам’ятник Мазепі. На йонр думку, там «негативна енергетика».


«Це місце сильної негативної енергетики. А в таких місцях років як мінімум сто будувати не варто. Тим більше, що якщо гість Києва спитає: «Де розташований пам’ятник Мазепі?» у відповідь почує: «Ну, це там, де стояв…». Подвійний негатив», – пояснює автор.


Також автор пропонує одразу відхилити такі варіанти, як заміна пам’ятників в Маріїнському парку або гармати біля станції метро «Арсенальна».


«Варто розглянути місця, пов’язані з Мазепою. Його коштом тільки в Києві було відновлено чи побудовано: у Києво-Печерскій Лаврі – Троїцька Надбрамна церква, Успенський собор, Церква Всіх святих над Економічною брамою, Кам’яний мур з баштами; Свято-Троїцький собор Кирилівського монастиря, Церква Різдва Богородиці, Микільська лікарняна церква, Трапезна Покрови Богородиці, Вознесенська церква, Військовий Микільський собор, Богоявленський собор, Софійський собор, дзвіниця, дзвін і мури Софіївського монастиря тощо», – перераховує Костянтин Блажчук.


Підсумувавши все це, він пропонує для встановлення пам’ятника Мазепі такі локації: навпроти Лаври, біля Мистецького Арсеналу; біля (або на території) Києво-Могилянської академії; на вулиці Івана Мазепи навпроти провулку, де знаходився Військовий Микільський собор.


Наразі ініціатива зібрала 28 підписів з 10 тисяч необхідних. До завершення голосування залишилось 88 днів.#ІванМазепа, #Київ, #Київрада, #петиція
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/kyiany-proponuiut-vstanovyty-u-stolytsi-pam-iatnyk-mazepi/

Коментарі