Російське Міноборони виборює право збивати пасажирські літаки

На сайті уряду РФ з’явився проект постанови, що визначає умови, за яких можна буже збивати пасажирські літаки, які перетинають кордон

Міністерство оборони Росії підготувало проект постанови, що дозволяє збивати пасажирські літаки, які порушили російський кордон. Про це повідомляє Радіо Свобода.


Відповідний документ викладений на сайті уряду, він носить назву «Про порядок застосування зброї та бойової техніки під час охорони державного кордону Російської Федерації в повітряному просторі Російської Федерації».


Згідно з проектом постанови, пасажирські літаки, які перетинають кордон Росії, можна буде збивати, якщо вони не реагують на попереджувальні сигнали та попереджувальний вогонь, і якщо при цьому їхній політ загрожує масовою загибеллю людей, екологічною катастрофою або нападом на стратегічні об’єкти.


В документі йдеться, що російські військові мають вживати заходів реагування вже у тому випадку, якщо неопізнаний літак наблизиться до кордону Росії на відстань менш як 50 кілометрів.


Військовий літак-порушник наказано примушувати до посадки на російському аеродромі або до виходу за межі повітряного простору Росії, а якщо він не реагує – його наказано збити.


Ті ж заходи запропоновано застосовувати і щодо цивільних літаків із застереженням про те, що «за відсутності реальної небезпеки загибелі людей та (або) настання екологічної катастрофи зброя і бойова техніка чергових сил на ураження не застосовуються».


Як саме російські військові визначатимуть, чи існує така небезпека, з проекту постанови неясно.#МіноборониРосії, #цивільнілітаки
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/rosijske-minoborony-vyboriuie-pravo-zbyvaty-pasazhyrski-litaky/

Коментарі