ФБР зацікавилось українцями, які відвідали інавгурацію Трампа

У Мюллера припускають, що деякі українці просували грандіозні оборудки або «мирні плани» в інтересах РФ, зокрема скасування санкцій

Спеціальний радник ФБР Роберт Мюллер, який розслідує втручання Росії у президентські вибори в США, припускає, що дехто з українців, які відвідали інавгурацію Дональда Трампа, намагалися запропонувати «мирні» плани та інші угоди, що збігаються з інтересами Москви. Про це пише The New York Times, передає Українська правда


Федеральна прокуратура розпитувала свідків про те, як деякі українці отримали доступ до подій інавгурації, з ким вони зустрічалися під час свого перебування в Сполучених Штатах і що вони обговорювали, включаючи питання про різні пропозиції «мирних планів».


Як стало відомо з ненавмисно оприлюднених даних про звинувачення колишнього голови виборчої кампанії Трампа Пола Манафорта, слідство цікавиться, чи не передавав росіянин Константін Килимник, якому Манафорт повідомляв результати соцопитувань в США, ці дані двом українським олігархам Сергію Льовочкіну і Рінату Ахметову.


Льовочкін, згідно зі списком гостей, був присутній на Балу Свободи.


Американський консультант Сем Паттен, який працював з Килимником, в кінці серпня визнав себе винним в отриманні 50 тисяч доларів від іноземця, яким, згідно з описом, був саме Льовочкін, але в судових документах названий лише «відомим українським олігархом», за покупку квитків на ексклюзивні інавгураційні заходи Трампа для нього самого, Килимника і ще однієї особи, описаної тільки як «ще один українець».


Інші українці, які приїхали до Вашинґтона на інавгурацію, сказали, що прокурори ставили широке коло запитань.


«Мене двічі допитувало ФБР і Мюллер», – розповів колишній нардеп від Радикальної партії Ляшка Андрій Артеменко, який прибув на інавгурацію з метою запропонувати новій адміністрації США «мирний план» для України та Росії.


При цьому Артеменко не відвідував жодних заходів, на які був потрібний вхідний квиток.


Як пише видання, український депутат Сергій Ківалов, який був на балу, не відповів на запити щодо коментарів про те, як він отримав свої квитки. Інший депутат Борислав Береза, який розмістив свою фотографію в смокінгу на балу, сказав, що він отримав свої квитки безкоштовно від когось, «пов’язаного з Іллінойсом», заявивши, що точно не пам’ятає ім’я.


Раніше завдяки ЗМІ стало відомо, що в США екс-голову передвиборної кампанії президента Дональда Трампа Пола Манафорта підозрюють в обговоренні «мирного плану» щодо України з росіянином Константіном Килимником, а також у передачі йому даних опитувань громадської думки під час президентської кампанії 2016-го року.


За даними джерел CNN, українські олігархи Сергій Льовочкін і Рінат Ахметов перераховували гроші Полу Манафорту і також були ймовірними отримувачами даних американських «полів» у 2016 році.


Водночас у прес-службі Ріната Ахметова заявляють, що мільярдер ніколи не отримував ніякої інформації про президентську кампанію США в 2016 році від екс-глави штабу Дональда Трампа Пола Манафорта.


У Льовочкіна також заявили, що він не отримував від Пола Манафорта інформацію про президентську кампанію в США


У лютому 2017 року The New York Times повідомила, що на той момент нардеп з фракції Радикальної партії Ляшка Андрій Артеменко передав колишньому раднику Трампа Майклу Флінну скандальний план нормалізації відносин між Україною і Росією. Припускали, що фінансувати «мирний план» Артеменка міг російський олігарх Віктор Вексельберг.#Ахметов, #Льовочкін, #США, #Трамп, #ФБР
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/fbr-zatsikavylos-ukraintsiamy-iaki-vidvidaly-inavhuratsiiu-trampa/

Коментарі