Російські спецслужби завербували науковця з Харкова

За грошову винагороду житель Харкова погодився здійснювати збір інформації про місця дислокації військових частин та персональні дані бійців ЗСУ

Співробітники Служби безпеки України викрили харків`янина, якого завербували спецслужби країни-агресора для проведення підривної діяльності. Про це інформує прес-центр СБУ.


За даними відомства, під час поїздки до Росії з метою працевлаштування співробітник однієї із державних наукових установ Харкова був завербований ворожою спецслужбою.


«За грошову винагороду чоловік погодився здійснювати збір інформації про місця дислокації військових частин на території регіону, їхню належність до певного роду військ, персональні дані військовослужбовців ЗСУ та місця їхньої служби. Отримані відомості він мав передавати кураторам через електронні канали зв’язку», – йдеться у повідомленні.


Повернувшись в Україну чоловік одразу потрапив у поле зору Служби безпеки та перебував під наглядом правоохоронців. У рамках порушеного кримінального провадження оперативники задокументували збір зловмисником персональної інформації про учасників АТО з числа співробітників своєї державної наукової установи.


«Але завершити злочинне завдання йому не вдалося. Напередодні передачі закордон зібраних даних зловмисник був затриманий правоохоронцями», – звітують силовики.


Під час обшуку за місцем проживання харків’янина правоохоронці вилучили електронний носій з персональними даними військовослужбовців ЗСУ, які підтверджують протиправну діяльність нашого співвітчизника. За висновками експертів з питань державної таємниці, вилучена інформація належить до сфери оборони України та має гриф обмеження доступу «для службового користування». Її передача спецслужбам РФ могла завдати шкоди державним інтересам.


У рамках кримінального провадження, порушеного за ст. 14 та ч. 1 ст. 111, затриманому оголошено підозру. Тривають слідчі дії.#СБУ, #ФСБ, #Харків
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/rosijski-spetssluzhby-zaverbuvaly-naukovtsia-z-kharkova/

Коментарі