Петро Олещук: Про що свідчать дані Держстату щодо зростання середніх зарплат в Україні

Політолог Петро Олещук

Тим часом, Держстат звітує про суттєве зростання зарплат.


Отже, за даними державного органу: «У грудні середня зарплата по Україні склала 10573 грн. За рік середня зарплата зросла на 20,5%. Темпи зростання середньої зарплати більш ніж вдвічі перевищують інфляцію (за 2018 рік зростання споживчих цін – 9,8%)».


Все настільки прекрасно?


Власне, думаю, кожному зрозуміло, що середня зарплата – це «середня температура» за палатою. Беремо умовного «Коболєва», плюсуємо умовного двірника, і в середньому маємо «міцний середній клас», тому, звісно, всі ці дані треба сприймати критично та обережно.


Про що вони, швидше за все, свідчать? Звісно, ігнорувати «середню зарлату» теж не варто. Її зростання означає, що, щонайменше, немає падіння. Конкретно це зростання – це, швидше, наслідок певної, обмеженої детінізації. Однак для самих працівників це певний індикатор, який показує, якими можуть зарплати в Україні, і якими вони є згідно до статистики.


І, очевидно, значна частина робітників може побачити, що у них зарплата аж ніяк не «середня». І у їхніх знайомих та інших співробітників. То що, виходить, що вони у стані «нижче середнього»? І як це могло трапитися? Щось із статистикою не те, або хтось когось банально грабує?


Так що дані, безперечно, цікаві. Якщо вміти їх аналізувати.


https://www.kmu.gov.ua/…/serednya-zarplata-v-ukrayini-u-gru…


Джерело: Петро Олещук#Держстат, #середнязарплата
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/petro-oleshchuk-pro-shcho-svidchat-dani-derzhstatu-shchodo-zrostannia-serednikh-zarplat-v-ukraini/

Коментарі