Тарас Загородній: Про форум Порошенка 

Тарас Загородній, політичний експерт

Про висунення Порошенка


  1. Хитке, але єднання «влади» вдалося продемонструвати, хоча адмінресурс – річ у нас хитра, і коли не впевнений в перемозі когось, то або відморожується, або грає в дві лузи одразу. Але видно, що регіональні еліти все ж таки готові схилитися до Порошенка.

  2. «Не першої і не другої» людини держави на з’їзді не було. Тобто Авакова. Від нього дуже багато залежить, якщо не все. Але він формально начебто у «НФ», але Парубій, наприклад, прийшов.

  3. В той час як формальний глава «БПП» Кличко дуже різко і підозріло захворів у Австрії, навіть не спромігшись придумати собі якесь переконливе алібі. Типу «Взяв у руки лижні палиці. Підсковзнувся. Опритомнів – гіпс». Благо, що Давос, звідки він їхав, дозволяв по рельєфу. Без підтримки в Києві від Кличка, ПП складно зібрати голоси. Тут лідерство у Тимошенко, як і в більшості регіонів країни. Кличко не хоче пов’язувати себе з низькими рейтингами БПП і ПП, оскільки сам на вибори зібрався в Раду. Воно йому треба? Але відеопідтримку все ж таки видавив із себе.

  4. Здивував Гройсман. Думав, що не прийде. Алібі собі міг зробити, наприклад, «раду щодо збільшення жирності масла» або термінову поїздку в регіони на відкриття чогось дуже важливого, про що ще вчора не знали. Але прийшов і відкрито підтримав Порошенка, що для чиновників вже чимало. У нинішніх умовах невпевненого рейтингу Порошенка дуже навіть ризиковано. Але якщо прислухатися, що і як говорив Гройсман, то можна зрозуміти, що більше розповідав про свої успіхи: децентралізацію, яку він просуває, ремонти доріг, які йдуть і можна помацати руками тощо. Тим більше, що Порошенко зараз всім розповідає, що за економіку він відповідає. Ну, і невелика презентація себе як «запасного аеродрому» і лідера списку. У разі виграшу Порошенка він його підтримував. Коли виграє Тимошенко, то можна буде зібрати осколки БПП під своє крило і піти на вибори до Верховної Ради.

  5. Незримим учасником з’їзду, звичайно, була Тимошенко. З боку виглядало якось знервовано. Якщо все так добре, то навіщо так нервуємо? Що могло навести на невеселі думки учасників з’їзду.

  6. Чи спрацюють посили, що були закладені на з’їзді? Може так, а може і ні. Занадто часто у нас за 5 років фраза «агент Кремля» вживалася. До місця і не до місця.

Джерело: Тарас Загородний
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/taras-zahorodnij-pro-forum-poroshenka/

Коментарі