На форумі Порошенка переплутали дату бою під Крутами (відео)

29 січня чинний глава держави Петро Порошенко заявив, що балотуватиметься на другий термін

На форумі «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом», під час якого Петро Порошенко оголосив про свій намір балотуватися на другий президентський термін, стався конфуз. Наприкінці заходу організатори показали фільм. У титрах стрічки був вказаний неправильний рік бою під Крутами. Замість 1918 року 1919-й.


Відеотрансляція заходу з’явилася на Youtube-каналі.Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, що за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом окупаційної армії російських більшовиків під керівництвом Михайла Муравйова та загоном з київських курсантів і козаків «Вільного козацтва» у кількості близько трьох сотень вояків.


У бою під Крутами оборонці української державності отримали переконливу військову перемогу. Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Агресор мусив підтягнути нові сили, відремонтувати підірвані й поруйновані мости та залізничні колії, і лише після цього продовжувати свій наступ на Київ, не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.


Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.#бійпідКрутами, #Порошенко
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/na-forumi-poroshenka-pereplutaly-datu-boiu-pid-krutamy-video/

Коментарі