Рада провалила закони Зеленського про вибори

Фото Адміністрації президента

На позачерговому засіданні 22 травня Верховна Рада не внесла до порядку денного законопроект Президента України щодо зміни виборчого законодавства, який передбачав запровадження пропорційної виборчої системи і зниження прохідного бар’єру до 3%.


За внесення до порядку денного сесії законопроекту президента Володимира Зеленського проголосували лише 92 нардепи.


Також за внесення до порядку денного сесії законопроекту президента щодо публічних закупівель під час виборчого процесу проголосували лише 127 нардепи.


Після цього спікер Ради Андрій Парубій заявив, що він змушений закрити засідання парламенту, оскільки всі питання вичерпані.


Раніше законопроект Володимира Зеленського №10319 опублікували на сайті Верховної Ради. Документ пропонує проводити вибори за пропорційною виборчою системою із закритими партійними списками і знизити прохідний бар’єр до парламенту до 3%.


Згідно з пояснювальною запискою, законопроект пропонує скасувати мажоритарну систему, оскільки «на виборах в одномандатних виборчих округах поширеними є прямий та непрямий підкуп виборців, зловживання адміністративним ресурсом, спроби спотворення результатів народного волевиявлення».


Необхідність зниження прохідного бар’єру пояснюють тим, що «високий виборчий бар’єр перешкоджає оновленню політичних еліт та появі нових облич у парламенті».


«Погоджуючись із необхідністю впровадження на виборах народних депутатів пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками,… варто відзначити, що дострокове припинення повноважень Верховної Ради та 60-денний строк для обрання нового складу парламенту не залишає шансів на впровадження цієї системи на позачергових виборах народних депутатів», – йдеться в пояснювальній записці.


Читайте: Рішення Зеленського про розпуск Ради оскаржать у КС – Парубій


Як повідомляв Інформаційний Акцент, 20 травня Володимир Зеленський склав присягу Президента України і офіційно приступив до виконання обов’язків.


Після складання присяги Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради. Крім того, президент запропонував урядовцям подати у відставку і звільнити посади.#ВерховнаРада, #вибори, #Зеленський
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/rada-provalyla-zakony-zelenskoho-pro-vybory/

Коментарі