Забруднення повітря встановило рекорд за останні 800 тисяч років

У 2018 році концентрація вуглекислого газу в атмосфері досягла 407,4 частини на мільйон

Минулого року вміст вуглекислого газу в атмосфері досяг рекордного рівня за останні 800 тисяч років. Про це йдеться в доповіді Американського метеорологічного товариства, повідомляє CNN.


Доповідь «Про ситуацію з кліматом» заснована на результатах спостережень 475 вчених з 57 країн. У документі йдеться про те, що концентрація вуглекислого газу в атмосфері досягла в 2018 році 407,4 частини на мільйон, що стало найвищою концентрацією, зареєстрованою за допомогою сучасних методів вимірювань, під час аналізу проб льоду давністю до 800 тисяч років.


У доповіді також наголошується, що минулий рік був четвертим у списку найтепліших років. Настільки ж високі температури спостерігалися у 2015 та 2017 років роках, а 2016 рік був найтеплішим з моменту початку регулярних метеоспостережень у середині ХIХ століття.


«Практично кожен рік з початку ХХI століття був більш теплим, ніж у середньому в період з 1981 по 2010 рік. У 2018 року викиди в атмосферу газів, що викликають парниковий ефект – вуглекислого газу, метану, окису азоту – продовжували зростати і досягли нових рекордних значень», – наголошують вчені.


Наведені в доповіді наукові дані свідчать про те, що рівень Світового океану піднімається сьомий рік поспіль і досяг рекордного за останні 26 років рівня, тобто з моменту початку спостережень із супутників: з 1993 року він піднявся в середньому на 81 міліметр.#глобальнепотепління, #забрудненняповітря, #клімат, #Світовийокеан
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/zabrudnennia-povitria-vstanovylo-rekord-za-ostanni-800-tysiach-rokiv/

Коментарі