Переплутав органи: у Києві жінка впала в кому через помилку лікаря

53-річна Олена Бондаренко лягла на планову операцію

У Києві через лікарську помилку 53-річна Олена Бондаренко вже дев’ять місяців перебуває в комі. Під час планової операції анестезіолог Центрального госпіталю МВС помилково ввів інтубаційну трубку не в трахею, а в стравохід пацієнтки – це призвело до кисневого голодування і поразки центральної нервової системи. Про це пишуть Факти.


Олена Бондаренко останнім часом жила у Франції з чоловіком-французом. В Україну приїжджала провідати свою 77-річну матір та брата. Тут же за рекомендацією знайомих вирішила лягти на операцію з видалення міоми матки.


Під час операції лікарі помітили, що у жінки змінився колір крові й зблідла шкіра. Але анестезіолог повідомив, що все добре і треба продовжувати операцію. За п’ять хвилин у пацієнтки зупинилося серце. Анестезіолог почав робити Олені масаж серця, а потім побіг до сусідньої операційної, щоби покликати на допомогу. Жінці кілька хвилин взагалі не надавали допомогу. Таким чином, Олена Бондаренко пробула в стані клінічної смерті близько 20 хвилин, потім серцева діяльність відновилася. Але кисневе голодування мозку призвело до того, що жінка впала в кому. Перші два місяці Бондаренко перебувала в реанімації того ж Центрального госпіталю МВС. Потім її на приватному літаку перевезли до Франції.


Київська прокуратура порушила кримінальне провадження щодо анестезіолога за статтею «Неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником». Як повідомила прес-секретар прокуратури Києва Надія Максимець, експертиза показала, що під час інтубації трахеї лікар-анестезіолог направив інтубаційну трубку не в трахею, а в стравохід з подальшим підключенням до апарату штучної вентиляції легенів.


«Недбалі дії лікаря стали причиною розвитку у пацієнтки гіпоксичного стану з подальшим ураженням центральної нервової системи. Це призвело до розвитку тривалої коми», заявила Максимець.


Сам же анестезіолог свою провину заперечує і заявляє, що у постраждалої були проблеми з серцем. На даний момент лікаря звільнили з госпіталю МВС. Ймовірно, що тепер він працює в київській приватній клініці.#Київ, #кома, #лікар, #операція
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/pereplutav-orhany-u-kyievi-zhinka-vpala-v-komu-cherez-pomylku-likaria/

Коментарі